Правильне харчування дає нам змогу рости, розвиватися та підтримувати життєдіяльність. Крім цього воно сприяє зміцненню імунітету та є дієвим методом профілактики багатьох захворювань. Дотримання правил здорового харчування в поєднанні з регулярними фізичними вправами скорочує ризик хронічних неінфекційних захворювань. Водночас розбалансований раціон створює несприятливі умови для роботи майже усіх систем внутрішніх органів та призводять до аліментарного ожиріння.

Читайте також Що відбувається з організмом при переході на правильне харчування: пояснення дієтологів

День здорового харчування і відмови від надмірностей в їжі, ще раз нагадує, що ми самі відповідальні за роботу свого організму, ба більше – кожен з нас може покращити самопочуття, налагодивши раціон.

Серед базових принципів правильного харчування:

  • Дотримуйтеся здорового харчування та не переїдайте протягом максимально довгого часу, бажано – все життя. В іншому випадку це перетвориться на розвантажувальні дні.
  • Меню повинно бути різноманітним та включати якомога більше різноманітних продуктів.
  • Калорійність споживаних в день страв повинна заповнювати енергетичні витрати, але не перевищувати рекомендовану добову норму для кожної вікової та статевої категорій;
  • Не забувайте про мікронутрієнти, додайте в раціон йодовану сіль і продукти, багаті на залізо, цинк та кальцій.
  • Зважайте на розмір порції та співвідношення компонентів.
  • Раціон змінюється відповідно до віку і поточних потреб, врахуйте це перш ніж змінювати меню.

Долучіться до інформування про здорове харчування й ви. Для цього достатньо пройти тест та поділитися своїми результатами в соціальних мережах.