Бактерії, які живуть на зубах, небезпечні для головного мозку: вчені шокували відкриттям

10 грудня 2022, 15:24
Читать новость на русском

Джерело:

Study finds

Гігієна зубів це один з головних ранкових та вечірніх ритуалів, нехтувати якими не завжди приємно. І якщо про стоматологічні наслідки більшість проінформована, то про загальну шкоду для здоров'я знають не всі.

Про серйозні ризики для головного мозку попереджають вчені Університеті Плімута, які виявили причини жахливої інфекції з фатальними наслідками саме у роті.

Цікаво Що варто знати про біль у спині: причини його виникнення та лікування

Чому важливо підтримувати гігієну ротової порожнини

Нове дослідження каже, що погана гігієна може призвести до смертельної хвороби – абсцесу головного мозку. Ця недуга виникає внаслідок гематогенного або контактного поширення локальних інфекцій, першоджерело яких визначити дуже важко.

Група вчених зібрала дані медичних досліджень 87 людей, які звернулись до лікарні з хворобою абсцесу головного мозку. Учасники пройшли додаткові дослідження: забір зразків абсцесу та бактеріологічний посів матеріалу. 

Причину інфікування лікарям так і не вдалось встановити, проте з'ясувалось, що у ротовій порожнині 52 хворих зустрічались у ​​3 рази частіше бактерії, які викликають інфекції рота. У людей також виявили бактерію Streptococcus anginosus, яка пов'язана з фарингітом, бактеріємією та інфекціями в мозку, легенях і печінці. Тож ротова порожнина, ймовірно, може бути джерелом і для інфекції абсцесів мозку.


Подбайте про якісну гігієну рота / Фото Pexels

Що таке біорегуляційний підхід у лікуванні та коли він може працювати краще, ніж протокольна терапія: дізнайтесь про здоровий підхід до лікування захворювань тут.

Нове відкриття привертає більшу увагу до проблеми та можливого її походження. Також вчені припускають, що це спонукатиме людей дотримуватись гігієни ротової порожнини та можливо покращити процес очищення в цілому.

Надалі дослідники планують вивчати зв'язок між ротовими інфекціями та хворобами мозку, наприклад, хворобою Альцгеймера. Зараз тривають клінічні випробування, до яких залучають людей з високим ризиком серцевих захворювань. Вчені намагаються знайти розгадку проблем серцево-судинної системи у ротовій порожнині.