Невже жирна їжа може бути корисною: вчені здивували

13 лютого 2023, 22:08
Читать новость на русском

Джерело:

Express

Чимало людей з обережністю ставляться до жирної їжі та намагаються мінімізувати її споживання. Але такий підхід може втратити свою актуальність після результатів нового дослідження.

Раніше було відомо, що надмірна кількість жирної їжі може призвести до збільшення ваги, підвищити рівень холестерину та ризики хвороб серця. Проте вчені довели, що у такому раціоні можна знайти і користь.

Цікаво Клітини та енергія: все, що треба знати про їхній взаємозв'язок

Як жирна їжа впливає на здоров'я

Дослідники з Університетів Ланкастера та Університету Манчестера зрозуміли, як жирна їжа пов'язана з вашою імунною системою та здатна її зміцнювати. Це можливе завдяки здатності жирів знищувати тип глистів.

Через цих паразитів страждають мільйони людей у світі. Особливо багато випадків зараження трапляється у країнах, що розвиваються, де погані санітарні умови, які часто стають причиною багатьох недуг та навіть смерті. Один з таких шкідників може викликати тривалі інфекції в товстому кишківнику. Боротись з глистами можуть не тільки препарати, але й певна їжа, зазначає дослідниця Евелін Фунджика.


Вчені провели нове дослідження / Фото Pexels

Як і у Великій Британії, найдешевші дієти часто мають високий вміст жиру, і громади, які перебувають в групі ризику зараження власоглавами, все частіше використовують ці дешеві дієти. Тому те, як взаємодіють глистові інфекції та західні дієти, є ключовою невідомістю для країн, що розвиваються,
– пояснила авторка дослідження.

Вчені вивчали вплив продуктів на прикладі гризунів, які були заражені глистами, що тісно пов'язані з людськими паразитами. Раніше вважалось, що імунна відповідь на шкідників залежить від білих кров'яних клітин, які ще називаються Т-хелперами 2. Вони відповідають за знищення шлунково-кишкових паразитів. Вияснилось, що дієта з високим вмістом жиру покращує продукцію молекул Т-хелперів під назвою ST2.

"Дієти з високим вмістом жиру в основному пов’язані зі збільшенням патології під час хвороби. Однак у випадку зараження цим хробаком ця дієта дозволяє Т-хелперним клітинам виробити правильну імунну відповідь для його вигнання", – сказав співкерівник дослідження доктор Джон Вортінгтон з Ланкастерського університету.

Це дослідження використовуватимуть як підказку для подальшого лікування мільйонів людей, які страждають від кишкових паразитарних інфекцій у всьому світі. Зокрема, від власоглав страждають понад 400 мільйонів населення.