Клітини та енергія: все, що треба знати про їхній взаємозв'язок
Питання енергії є ключовим як для окремої клітини, так і для організму загалом. Без енергії немає нічого: ні транспортування речовин, ні ділення, ні синтезу білків.
Клітини безперервно потребують енергії. Якщо перешкоджати її вивільненню, то стан вашого організму погіршиться, а певні процеси можуть призупинитися. Що врахувати, щоб не допустити цього, розповідаємо далі.
Актуально "Нормальне" запалення – це добрий знак: як наш організм знищує ворогів
Жива клітина
Попри те, що жива клітина – базова одиниця у біології, під мікроскопом вона перетворюється у цілий всесвіт. Кожна із них може бути як самостійним організмом (згадаймо амеб чи бактерій), так і складовою частиною багатоклітинних організмів. Так, наш із вами організм складається із мільярда клітин. Тому не дивно, що всі наші відчуття чи дії відображаються на рівні клітин. Запалення чи біль, кохання чи ненависть, творчий підйом чи апатія – над усім працюють саме ці структурно-функціональні одиниці.
Всередині них під мікроскопом можна розгледіти багато цікавого. Наприклад, величезні стопки складчастих мембран, що забезпечують структурну підтримку та еластичність клітини. Але головним у наших клітинах є ядро – одинока планета, що панує в клітинному мікрокосмі. Його поверхня подібна до поверхні Місяця, поцяткована "кратерами" (насправді це найдрібніші пори, через які підтримується обмін з навколишнім світом). У ядрі міститься дезоксирибонуклеїнова кислота (ДНК) – сховище величезної кількості інформації. Це енциклопедія нашого організму.
Але нас сьогодні цікавлять інші клітинні органели. Коли ми говоримо про енергію, завжди згадуємо мітохондрії. Мабуть, ви знаєте, що мітохондрії походять від бактерій і дещо схожі на них.
Клітини нашого тіла зазвичай містять безліч мітохондрій, а точна кількість залежить від енергетичних запитів конкретної клітини. Метаболічно активні клітини (печінки, нирок, м'язів і мозку) містять сотні або навіть тисячі мітохондрій, що займають до 40% внутрішнього простору клітини.
Пальма першості належить яйцеклітині (ооциту). Вона містить і передає наступному поколінню близько ста тисяч мітохондрій. А ось у сперматозоїдах зазвичай їх менш ніж 100. Кров'яні клітини та клітини шкіри містять мало мітохондрій, інколи їх тут взагалі немає. За грубими підрахунками, доросла людина має 1 мільйон мільярдів мітохондрій, які разом становлять близько 10% ваги її тіла.
Є одна річ, яку ми повинні добре розуміти: в організмі весь час відбувається трансформація енергії. Але звідки вона береться? Будь-якому організму завжди потрібне зовнішнє джерело енергії. Таким джерелом для нас є Сонце.
Енергія Сонця шляхом складних процесів трансформації призводить до утворення білків, ліпідів, полісахаридів і нуклеїнових кислот, які містяться в продуктах. Традиційна та банальна річ – ми є тим, що споживаємо.
Енерготерапія
Організм – це складна, збалансована і взаємопов'язана система. На жаль, традиційна медицина часто ігнорує цілісну природу організму, зосереджуючись на вирішенні симптомів і проблем ізольовано. Якщо ми з вами хочемо зрозуміти суть власних проблем зі здоров'ям, нам потрібно глибше поринути в біоенергетику.
Енергія необхідна для кожного процесу та функції в нашому тілі: від зачаття до смерті. Є два основних типи біохімічних реакцій – реакції з вивільненням та використанням енергії. Коли цей потік порушується або блокується, ви відчуваєте погіршення стану чи починаєте хворіти.
Дисбаланс або блокування потоку енергії вашого тіла здатні порушувати обмінні процеси, спричиняти стрес та впливати на фізичне самопочуття. Знижений енергетичний ресурс може спостерігатися навіть у здорових на вигляд людей. Зазвичай він супроводжується апатією, дратівливістю, неуважністю, млявими рухами, проблемами зі сном. Перебуваючи в цьому стані, людина не здатна творити або приймати виважені рішення.
Якщо ви відчуваєте стрес, погано почуваєтеся та не можете знайти конкретну причину, настав час мислити глибше. Існує багато методів лікування, які розглядають тіло, особистість і розум як цілісну систему. І в разі правильного використання вони можуть бути по-справжньому корисними.
Такі типи терапії також можуть допомогти виправити дисбаланс у біоенергетичному ланцюзі. Вони збільшують та розблоковують потік енергії у вашому тілі, покращують здоров’я окремих клітин і сприяють природному зціленню.
Також існують лікарські енерготропні препарати. Вони допомагають нашим клітинам виконувати функції з накопичення та вивільнення енергії, не пригнічуючи інші процеси. Такі препарати призначає лікар за показаннями. Наприклад, під час чи після хвороби, тривалого лікування чи в разі суттєвого пригнічення природного імунітету.
Будьте відповідальними за своє здоров'я та здоров'я своїх близьких.