Що загрожує перфекціоністам на роботі: дослідники шокували

30 грудня 2022, 16:31
Читать новость на русском

Джерело:

Express

Перфекціонізм – це віра в ідеал. Якщо його не досягнуто у роботі чи інших сферах, то це не має право на існування.

На практиці надмірна прискіпливість може стати для людини проблемою та погіршувати якість життя. Якому ризику піддаються перфекціоністи на роботі, дізнайтесь у матеріалі. 

Цікаво Побутові травми: які вони бувають та як надати першу допомогу

Дослідження показує, до чого вразливі перфекціоністи

Люди з перфекціоністськими рисами, як правило, є ідеальними працівниками, тож стануть справжньою знахідкою для роботодавця. Однак для самого працівника такий підхід до роботи може мати не надто позитивні наслідки.

Одне з досліджень, яке провели вчені Університету Нового Південного Уельсу в Австралії, взяло під контроль та детальне вивчення вибірку працівників з різними рисами та підходами до роботи. Вияснилось, що перфекціоністи більше схильні до вигорання, ніж ті, у кого немає бажання доводити все до ідеалу. Також проблема вигорання може застати не лише на роботі, а й в особистому житті, що стає поширеною проблемою, зазначає провідний автор дослідження та експерт психічного здоров'я професор Гордон Паркер.

Більшість людей вважають, що виснаження – це проблема роботи. Насправді ми виявили, що стрес, який ми відчуваємо на роботі чи вдома, може призвести до вигорання,
– пояснює дослідник.


Перфекціоністи більше схильні до вигорання / Фото Pexels

Серед перфекціоністів вигорання стало більш поширеним, оскільки вони часто ставлять перед собою нереалістичні завдання з надвисокими стандартами, за якими зрештою неможливо жити.

Турбує біль у спині? А ви знали, що це одна з найпоширеніших патологій опорно-рухового апарату. Про перевірені способи лікування дізнайтесь тут.

Річ у тім, що перфекціоністи страждають не лише через втому та стрес, а мають інші психологічні фактори, які створюють додаткове навантаження, зокрема когнітивні дисфункції, ще відомі як "мозковий туман", які супроводжуються уникненням спілкування з друзями і родиною. Зниження продуктивності та проблеми в особистому житті призводять до вигорання. Хмизу у вогонь підкинула і пандемія. 

Зважаючи на хвилювання, пов'язані з карантином через пандемію, тиском інфляції та іншими життєвими стресами, багато людей відчувають себе на межі сил,
– пояснює психіатр Паркер.

Наразі професор Гордон Паркер вже опублікував свій перший повний посібник із самодіагностики та самодопомоги при вигоранні під назвою "Burnout: A Guide to Identifying Burnout and Pathways to Recovery" (наразі книга доступна лише мовою оригіналу).