Кінець тріпанофобії: роботизована капсула зможе замінити уколи

4 жовтня 2022, 15:19
Читать новость на русском

Джерело:

НВ

Американські вчені врешті розв'язали проблему тих, хто до смерті боїться уколів. Вони винайшли спеціальну роботизовану капсулу, яка зможе пройти усі захисні бар'єри.

Нове відкриття у майбутньому зможе неабияк спростити життя лікарям та пацієнтам. Більше про неймовірний винахід розповідаємо далі.

До слова Небезпечно для суглобів: продукти, які викликають запалення та біль

Робот, який доставляє ліки в найглибші закутки організму

Раніше для того, аби доставити препарати у найдальші структури, подолавши усі захисні бар'єри слизової, доводилось користуватись ін'єкціями. Нова роботизована капсула відкриває доступ до ділянок, добратись до яких раніше було надскладно. Це може повністю змінити підхід до лікування багатьох захворювань.

Цікавий факт: за даними британської Національної служби охорони здоров'я, страх голок, або тріпанофобію, мають приблизно 10% людей у світі.

Нову капсулу створили вчені Массачусетського технологічного інституту. Робот при потраплянні в організм проходить усі бар'єри, а тоді знімає кришку та вивільняє вміст, дозволяючи лікам навіть проникати в клітини, що є у кишківнику.

Витісняючи слиз, ми можемо збільшити дисперсію ліків у локальній області та покращити абсорбцію як малих молекул, так і макромолекул,
– пояснює відкриття Джованні Траверсо, доцент кафедри машинобудування Карла ван Тасселя.

Дослідники наполягають, що новий підхід буде ефективним під час доставки інсуліну та ванкоміцину, пептида-антибіотика. Наразі ці препарати можна вводити лише ін'єкційно. 


Капсула, яка заміняє ін'єкції / Фото Pexels

Вивільнення вмісту капсули можна контролювати, тож буде змога запрограмовувати препарати на різні органи та системи організму. Це здійснюється завдяки зміні pH, у якому розчиняється желатинове покриття.

Усі батьки намагаються максимально захистити своїх дітей від хвороб, особливо у сезон ГРВІ. Як правильно реагувати на підвищення температури в малечі, щоб не нашкодити їй, читайте у нашому матеріалі.

Головна перевага капсули – її локальна дія, яка забезпечує ефективність ліків на 100%. Наразі вчені продовжують експериментувати та вивчати можливості нової роботизованої капсули. Вони планують дослідити можливість транспортування в організм інших білкових препаратів, таких як агоніст GLP1 рецептора, який використовують для лікування діабету II типу. У майбутньому капсули можна буде використовувати для місцевого застосування ліків.