Звісно, батьки намагаються робити все для того, щоб захистити своїх дітей від хвороб. Чи не найбільше лякає саме підвищення температури.

Актуально Що таке віруси і як від них захиститись: актуальні поради в сезон ГРВІ

Лихоманка, або гарячка – це стан організму, що характеризується температурою близько 38°С. Здавалося б, вихід лише один – невідкладний прийом у лікаря та штучне зменшення температури. Однак у цій статті ми розвіємо ці стереотипи про лихоманку.

Підвищення температури в дитини: користь чи шкода

Організм кожної людини здатний виробляти тепло і підтримувати оптимальну температуру тіла. Це забезпечує реалізацію 5 важливих функцій в організмі, а саме: імунний захист, обмін речовин, діяльність нервової системи, гормональний та ендокринний баланси.

У новонароджених нормальна температура тіла може коливатися від 36,5 до 37,4°С. Підвищення температури тіла на понад 37°С називається гіпертермією чи лихоманкою.

Під час застуди вона є природною "зброєю масового ураження" інфекції. Іншими словами, це – захисна реакція організму, яка виникає у відповідь на вторгнення вірусів. Саме тому лікарі часто не радять "збивати" температуру. Адже так ми послабимо свій природний захист.

Температура тіла під час нешкідливої лихоманки коливається в межах до 38,5°С. Якщо вона перевищує цей показник та не минає кілька днів, це означає, що гарячка – шкідлива.

Які симптоми вірусної інфекції

  • головний біль;
  • біль у м'язах, загальна слабкість, лихоманка;
  • нежить, кашель, біль у горлі;
  • сльозотеча, дискомфорт, почервоніння очей;
  • діарея, біль у животі.

Лихоманка Хеель Новини КорисноУ дитини загальна слабкість / Фото Unsplash

Коли треба звертатися до лікаря

  • температура тіла становить близько 38,5°С у поєднанні із блідістю шкіри;
  • стійка лихоманка з температурою до 38,5°С, що не зникає протягом 3-х і більше днів.
  • задишка, судоми, зміна поведінки, виражене погіршення самопочуття.
  • порушення сечовипускання, роботи серця, коливання артеріального тиску;
  • біль у вусі;
  • посиніння кінчиків пальців, носогубного трикутника;
  • поява синців або петехій (дрібних червоних точок) на шкірі;
  • наявність хронічних захворювань.

Як лікувати дитину вдома

Найперше дитина має дотримуватись постільного режиму. При цьому варто провітрювати приміщення, у якому вона перебуває. Також треба давати їй пити багато підкисленої теплої рідини та фіточаїв. Без інгаляційної терапії теж не обійтися.

Корисно Хеель Лікування лихоманкиПід час лихоманки треба пити трав'яні чаї / Фото Unsplash

Під час вірусної інфекції в дітей часто пересихає слизова оболонка горла, носа та очей. Зволожувати її можна за допомогою препаратів, які активують захисну силу організму. У цьому випадку варто звернути увагу на очні краплі Окулохеель.

Вони зволожують слизову та чинять протизапальну і протиалергічну дію. Найголовніше те, що застосовувати Окулохеель можна дітям з народження.

Препарат Окулохеель / Фото liki24

А от вашим помічником при високій температурі стане Вібуркол. Цей засіб підійде абсолютно всім – і дітям, і дорослим. Головними показаннями до застосування препарату є лікування запальних процесів, інфекційних захворювань та нервового збудження.

Вібуркол застосовують:

  • при гострих станах – по 1 супозиторію 3 – 5 разів на добу;
  • при поліпшенні стану – по 1 супозиторію 2 – 3 рази на добу.

Препарат Вібуркол / Фото liki24

Для підтримки імунітету можна використовувати два препарати. Енгістол – універсальний противірусний імуномодулятор на рослинній основі. Він захищає від різних типів вірусів: дитячих респіраторних, грипу, герпесу тощо.

Препарат можна застосовувати новонародженим, дітям, людям похилого віку, вагітним жінкам та навіть алергікам. У разі гострого вірусного захворювання, разову вікову дозу застосовують кожні 15 хвилин протягом перших 2 годин. Далі – вживають тричі на добу.

Препарат Енгістол / Фото apteka24

Таблетки Грип-Хеель – ще один дієвий препарат для підсилення захисних бар'єрів в організмі. Його застосовують, зокрема, для профілактики грипу і ГРВІ, які супроводжуються інтоксикацією.

Принцип застосування у нього такий самий, як в Енгістолу. Але разова вікова доза може відрізнятися. Таблетки призначені для лікування дорослих та дітей з 6 років.

Препарат Грип-Хеель / Фото compendium

При лихоманці у дітей важливо не панікувати. Для початку проконсультуйтеся із лікарем. А обираючи ліки, обов'язково звертайте увагу на їхню безпечність й ефективність.

Перед застосуванням необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з інструкцією для застосування, що додається до лікарського засобу.

Самолікування може бути шкідливим Хеель