Зіпсують сон та здоров'я: ці продукти категорично заборонено їсти ввечері
Якщо ви хочете мати якісний сон та дати шанс організму відновитись вночі, відмовтесь назавжди від споживання цих продуктів за кілька годин до сну.
Стежити за раціоном та уникати надмірного споживання жирного та солодкого варто завжди, проте перед сном ці правила набувають ще більш строгих рамок, за яких виходити стає небезпечно.
Цікаво Перша лінія оборони від інфекцій: все про захисний бар'єр нашого організму
Що не варто їсти перед сном
Жирне, копчене, смажене
Почнемо зі шкоди м'яса – будь-яке м'ясо, споживе ввечері, стане тригером для організму, адже замість відпочинку йому доведеться всю ніч працювати над перетравленням: уявіть, якби вам запропонували безкоштовно попрацювати всю ніч, ви б цьому не втішились.
Ускладнити завдання ви зможете обробленим м'ясом, тобто жирний, смажений або копчений продукт буде найгіршим комбо, яке ви можете запропонувати для шлунково-кишкового тракту. Його попереду чекатиме "безсонна" ніч, якою він радісно поділиться з вами.
Від додаткового навантаження також буде страждати печінка, шлунок та жовчний міхур. Для підтвердження розкриваємо реальні цифри: тваринному білку для перетравлення і засвоєння потрібно до шести годин. Тобто майже всю ніч ви змушуєте працювати своє тіло, якщо полюбляєте їсти впритул перед ліжком.
Кисломолочна продукція
Уникайте кисломолочних продуктів / Фото Pexels
Тут небезпечний результат загрожує тим, хто намагається схуднути – ви отримаєте пропорційно протилежний результат. Кисломолочна продукція, як вечірній перекус, зробить погано підшлунковій залозі. А все через високий інсуліновий індекс кисломолочки, який сигналізує про активізацію продукції інсуліну, а це вже прямий шлях до інсулінорезистентності та відкладення жиру. Пам'ятаємо, що підвищений синтез інсуліну перешкоджає спалюванню жирів, адже відбувається блокування гормону соматотропіну.
Швидкі вуглеводи
Ще один тригер для інсуліну – швидкі вуглеводи, які представлені у вигляді булочок, тортиків і шоколадок на ніч. Вони провокують надмірний синтез інсуліну та підвищення рівня глюкози в крові. Цей тандем, який починає буяти в організмі, призводить по погіршення сну. Неякісний відпочинк призводть идо хронічно високого рівня глюкози, тож піддаються ризику стінки кровоносних судин.