Чи допомагає сода при печії

4 жовтня 2022, 18:52
Читать новость на русском

Джерело:

ukrhealth

Напевне, багатьох раптова печія змушувала вирушати на пошуки бодай чогось, аби зупинити дискомфортні відчуття. І якщо під рукою немає необхідних ліків, ми біжимо до кухонної шафки по соду.

Проте такий "народний" метод самолікування може бути небезпечним. Більше про наслідки розповідаємо у нашому матеріалі.

Цікаво Небезпечно для суглобів: продукти, які викликають запалення та біль

Чи працює сода при печії

Зараз дізнатись причину печії та спробувати її ліквідувати може кожен, проте не всі готові заглиблюватись у тему, тож багато хто нейтралізує наслідки й продовжує жити, наче нічого не трапилось. І справді, така проблема може бути тимчасовою, але іноді вона сигналізує про серйозні захворювання.

Відтак, причиною печії може стати переїдання, вживання дуже жирної їжі, гострих, копчених, надто солоних страв, алкогольних напоїв, надмірного захоплення шоколадом або кавою. Викликати дискомфортні відчуття в області грудей можуть і тісні пояси, надмірна вага, прийом ліків чи хвороби шлунково-кишкового тракту (езофагіт, хронічний гастрит, виразкова хвороба шлунка).


Причин печії може бути кілька / Фото Pexels

Унікальний підхід у лікуванні різних захворювань, що працює вже понад 85 років. Більше дізнавайтесь тут.

Чим небезпечна сода

Насправді цей компонент застосовують у певних терапіях при ниркових чи онкологічних захворюваннях, але у випадку з печією вона може бути небезпечною. Так, це справді ефективний спосіб, який миттєво позбавляє неприємних відчуттів, але разом з тим "дарує" чимало наслідків. Річ у тім, що після всмоктування порошок соди впливає на обмін електролітів та утворює вуглекислий газ. Це через деякий час викликає ще більш активну секрецію шлункового соку, зокрема соляної кислоти.

У ширших масштабах тривале "лікування" содою може призвести до утворення в організмі надто агресивного лужного середовища, від якого страждатимуть слизові оболонки. Так ви самотужки відкриваєте собі шлях до гастриту, виразки шлунка чи опіків слизової оболонки стравоходу.