Як підвищити серотонін – гормон щастя: дієтологиня дала цікаві поради
Джерело:
інстаграм Світлани ФусЗіркова дієтологиня Світлана Фус часто ділиться зі своїми прихильниками корисними порадами, тож цього разу вирішила розповісти, як підвищити серотонін – гормон щастя.
Світлана Фус вже понад 30 років працює у сфері дієтології, а за її інстаграм-сторінкою слідкують майже 300 тисяч підписників.
До теми Насіння льону – скарб природи: дієтологиня розповіла про цілющі властивості
Лікарка зазначила, що правильне харчування - базовий аспект для здоров'я і краси, але без таких складових як сон, фізична активність, відпочинок, чи прогулянки на свіжому повітрі не буде по-справжньому хороших результатів.
Здоров'я як фізичне, так і психічне пов'язане з функціонуванням осі "кишечник – мікробіота – мозок". Про кишечник часто говорять як про "другий мозок". Зв'язок між ним і головним мозком науково доведений і має складний механізм взаємодії. У цьому ланцюзі ключову роль відіграє кишкова мікробіота,
– зазначила дієтологиня.
Світлана Фус додає, що мікроорганізми, що населяють наш кишківник беруть участь у виробництві вітамінів, синтезі гормонів та регулюванннї їх металболізму, утворенні нейромедіаторів, що відповідають за роботу нашого мозку.
"Нейротрансмітери – це хімічні речовини, які беруть участь у передачі інформації між клітинами нервової системи (нейронами), м'язами та залозами. Один з найбільш важливих нейротрансмітерів гормон серотонін, 60-90% якого продукується в ШКТ. Саме його часто називають "гормоном щастя", – додала лікарка.
Дбати про своє здоров’я та рідних – легко, якщо обираєте Heel. Препарати цієї компанії поєднують німецьку якість, натуральний склад і перевірену дієвість. Здоров'я – найвища цінність.Коли концентрація серотоніну в організмі в нормі то наше самопочуття та настрій хороші, ми радісні та врівноважені. А от його дефіцит може бути пов'язаний з порушеннями сну, апетиту, психічного стану.
Як підвищити рівень серотоніну
- Фізична активність, аеробне навантаження: біг, плавання, їзда на велосипеді.
- Споживання продуктів багатих білком: риба, яйця, бобові, яловичина, молочні продукти, тверді сорти сирів; клітковиною: овочі, фрукти, злакові і бобові; жирами: рослинні масла, горіхи, насіння.
- Сон 6-8 годин на добу, вміння справлятися зі стресами. Давайте своєму організму можливість відновити сили.
- Перебування на сонці. Для вироблення серотоніну потрібен ультрафіолет. Брак сонячного світла в зимову пору року часто призводить до поширеної сезонної депресії.
Дієтологиня також зазначає, що нам важливо піклуватися про стан мікробіоти кишечника для підтримки нормального рівня серотоніну, оскільки бактерії товстої кишки вносять свій істотний внесок в секрецію серотоніну кишечником.