Самотність шкодить більше, ніж куріння: вчені шокували відкриттям

7 жовтня 2022, 18:56
Читать новость на русском

Джерело:

Everyday Health

Самотність – це не лише про психологічні наслідки, пригнічення та депресивні стани. Вона може пришвидшити ваше старіння.

Нове дослідження змушує неабияк замислитись та подбати про надійне оточення. Заводити друзів та створювати нові соціальні зв'язки ніколи не пізно, особливо, якщо це може врятувати від передчасної смерті.

Цікаво Бурхливе поєднання: чи впливає секс на сон

Самотність прискорює старіння

До виявлення зв'язку між самотністю та старінням залучили 12 тисяч людей віком від 45 років. Аналіз проводили на основі даних зразків крові, детальної історії хвороби, інформації про соціальні зв'язки та психічне здоров'я. Вияснилось, що одним з найбільш впливових факторів на процес старіння стала комунікація з іншими.

Психічні та психосоціальні стани є одними з найнадійніших прогностичних показників наслідків для здоров'я і якості життя,
– пояснює співавтор дослідження Мануель Фаріа.

Вчені підсумували: самотність та нещастя прискорюють старіння на 1,65 року. Тож, у порівнянні зі щасливими однолітками, самотні люди будуть почуватись та виглядати старшими.

Цікавий факт: Тенденція пришвидшення темпів старіння властива також курцям, людям з інсультом, захворюваннями печінки та легенів. Наприклад, паління прискорює старість на 1,25 року, що менше, ніж визначені показники самотності. Також впливають на появу зморшків та нових захворювань проживання в сільській місцевості та відсутність шлюбу.

Такий годинник старіння потребує ще додаткових досліджень, проте вчені на правильному шляху. Наразі вони хочуть детальніше дослідити ризики, і чи можуть всі ці фактори були пов'язані з передчасною смертю.


Самотність шкодить гірше, ніж куріння / Фото Pexels

Не кваптесь збивати температуру у дитини! Розповідаємо, як обрати безпечне та правильне лікування, що може пришвидшити одужання.

Одне з досліджень дозволило зрозуміти, що це цілком реально. Вчені вивчили історії понад 35 000 людей похилого віку та вияснили, що соціальна ізоляція збільшує ризики передчасної смерті на 22%.