Проте не варто бути таким категоричним. Взаємозв'язок між сексом та сном далеко виходить за межі традиційних уявлень про організм, адже головними у цьому процесі є гормони.

До слова Як повернути секс у життя після 40: унікальний рецепт для чоловіків

Секс може допомогти заснути

Секс та сон – це два процеси, взаємозв'язок між якими ви точно недооцінювали. Почнемо із взаємодії "сон – секс". І справді, дослідження доводять, що гарний відпочинок вночі може сприяти регулярним інтимним відносинам: що більша тривалість сну, то сильніше сексуальне бажання. Брак сну веде до зниження активності, адже краде не лише потяг, але й енергію.

Ще одне дослідження довело, що чоловіки, які вночі відпочивали менше ніж 5 годин, мали нижчий рівень тестостерону, що призводить до зниження лібідо.


Секс позитивно впливає на сон / Фото Unsplash

Обернемо взаємодію в протилежну сторону і замкнемо це нероздільне коло: "секс – сон". Тут у дію вступають гормони, вивільнення яких гарантує вам міцний та здоровий сон.

Після оргазму відбувається викид гормонів, які можуть викликати сонливість, – каже один з дослідників Пітер Полос.

Не завадить вашому організму і ще один гормон – окситоцин. Його ще називають гормоном кохання, адже він налагоджує зв'язок з людиною, яка вам близька, покращує самопочуття і сприяє гарному сну.

Подбає про міцний сон і пролактин, який теж активно виділяється під час сексу і є ще одним гормоном, який, як відомо, підвищується під час сну.


Секс продукує позитивні для сну гормони / Фото Unsplash

"Рівні пролактину вищі під час сексу з помітним сплеском після оргазму, що може бути причиною посткоїтальної сонливості, яку відчувають багато людей", – каже Шенон Макекау, доктор медичних наук.

А ви знали Секс і спорт: як цей мікс може змінити ваше життя

Аби підтвердити це на практиці, у 2019 році провели дослідження. Його мета – виявити взаємозв'язок між сексуальною активністю, якістю сну та часом, який потрібен, щоб заснути. Залучили 778 дорослих, 71% з яких сказали, що якість їхнього сну покращилася, а 62% повідомили, що заснули швидше після сексу з партнером. Щодо мастурбації, то показники були теж позитивними, але дещо нижчими: 48 і 45% відповідно.

"Секс із партнером може посилити ці гормональні ефекти, підсилюючи відчуття тісного зв'язку, прихильності та інтимності, що може сприяти якості сну", – зазначає дослідник Макекау.