Чому з віком у людей збільшується живіт: головні причини та способи боротьби

11 березня 2023, 19:14
Читать новость на русском

Джерело:

LiveStrong

Чимало людей з віком схильні набирати вагу. Пов'язано це з низкою факторів: погіршенням харчування, малорухливим способом життя та віковими змінами.

Проте багато хто звертає увагу на те, що куди швидше росте саме живіт. Якщо у вас чи ваших рідних є така проблема, спішимо пояснити, з чим це пов'язано.

Цікаво Чи можна вживати підгорілу їжу: вчені лякають

Чому з віком з'являється більше жиру на животі

За даними Американської ради з фізичних вправ, чоловіки додають 3,4 відсотка до своєї ваги кожні 10 років у віці від 22 до 45 років, а жінки переважно збільшують вагу на 5 відсотків кожне десятиліття. Це близько 150 зайвих калорій на день.

З часом наш метаболізм також має тенденцію до зниження, а це означає, що в цілому ми спалюємо менше калорій. Сюди варто додати і зменшення фізичної активності та кількості м'язової маси. Особливо це стосується тих, хто не займається силовими тренуваннями. Втрата м'язів також знижує швидкість метаболізму, оскільки для підтримки сухої м'язової маси організму потрібно більше калорій, ніж для жирової.


Ось чому з віком з'являється живіт / Фото Pexels

Ще однією причиною накопичення жиру у зоні живота є зниження активності деяких імунних клітин. Науковці запевняють, що з віком кількість клітин, які переробляють жир на енергію, істотно знижується, хоча їхня активність залишається на попередньому рівні.

Не забуваємо і про рафіновані вуглеводи, як-от білий хліб, макарони, рис, чипси, цукерки, солодощі, солодкі напої та алкоголь. Ці продукти спричиняють різкі стрибки рівня цукру в крові та можуть підвищити рівень тригліцеридів, що, своєю чергою, може призвести до накопичення більшої кількості жиру навколо талії.

Як позбутись живота

Чоловікам легше спалювати жир, оскільки їхня суха м'язова маса вища. Чоловіки також легше втрачають вагу в середній частині тіла, а жінки – в стегнах і гомілках. Схуднення області живота також покращує метаболізм, тоді як вага, яку втрачають жінки, не має такого ж метаболічного ефекту,
– каже доктор медичних наук Шанна Левін.

Побороти ожиріння можна, якщо дотримуватись наступних кроків: 

  • регулярно займайтесь спортом. Якщо вже це робите, то поєднуйте кардіо та силові тренування;
  • врегулюйте свій раціон, по максимуму викинувши усе шкідливе;
  • скоротіть кількість вживаних калорій;
  • поговоріть з лікарем про гормональну терапію.