Дежавю: чому і як у нас з'являється це відчуття

6 жовтня 2022, 21:47
Читать новость на русском

Джерело:

НВ

Вас теж охоплювало відчуття, наче ви проживаєте певні ситуації вдруге і вже раніше це десь бачили. Цей феномен називають дежавю.

Відчуття, наче ви вже проживали ту чи іншу ситуацію, завжди викликало багато запитань у вчених та дослідників, відповіді на які не завжди вдавалось знайти. Врешті американським вченим вдалось розгадати загадку дежавю.

Цікаво Плітки корисні для здоров'я: чому варто відкинути моральні застороги

Вчені пояснили, як працює дежавю

Дослідники Університету штату Колорадо повернулись до гіпотези, яка виникла майже століття тому, але не була підтверджена. Завдяки дослідам та аналітичній роботі вченим вдалось підтвердити це.

Тож теорія попередників американських вчених полягала у тому, що дежавю виникає в той момент, коли людина потрапляє у схожі обставини, де колись бувала у минулому. Лімбічна система мозку, яка керує усіма спогадами, реагує на подібні тригери та миттєво знаходить у своїх архівах щось схоже.


Вчені розгадали феномен дежавю / Фото Pexels

Найчастіше мозок реагує на візуальні та звукові сигнали, які можна порівняти з минулим. Тобто найбільш ймовірно дежавю виникне тоді, коли ви потрапляєте у схожу на бачені раніше обставини або станете учасником розмови, схожої на ту, що колись вже чули.

Холодна пора наближається, а з нею – і сезон вірусів та застуд. Подбайте про якісний захист для себе і своїх рідних. Більше про перевірені методи профілактики розповідаємо тут.

Довели це експерименти, які провели вчені за допомогою віртуальної реальності. Для групи учасників створювали різні сцени, де постійно змінювали розташування предметів. Так вдалось викликати дежавю у тих випадках, коли оточення було схоже на те, що учасники вже бачили раніше.

Таким чином гіпотезу вдалось втілити та довести на практиці, дежавю пов'язане напряму з просторовою структурою. Дослідники також зазначають, що цей феномен може бути не єдиною причиною, тож наразі дослідження тривають.