За допомогою запалення організм намагається локалізувати, знищити патоген, обмежити уражену ділянку та відновити пошкоджені тканини. Як допомогти йому боротися – читайте в нашому матеріалі.
Зверніть увагу Що варто знати про біль у спині: причини його виникнення та лікування
Чому виникають запальні процеси
Зовнішніми (екзогенними) причинами є живі організми: рикетсії, віруси та бактерії, паразити, отрути змій та комах. Також запальний процес може виникнути внаслідок впливу хімічних та фізичних факторів:
- кислот, лугів, солей важких металів;
- механічних травм;
- переохолоджень і перегрівів;
- уражень електричним струмом.
Внутрішніми (ендогенними) причинами є наслідки захворювань. Запальний процес викликають продукти тканинного розпаду, сольові відкладення, тромби, інфаркти, крововиливи, каміння у сечовому та жовчному міхурі.
Яким може бути запалення
За перебігом запалення буває гострим та хронічним. У першому випадку воно інтенсивне, триває відносно недовго: від 1 – 2 тижнів до максимум 4 – 6.
Хронічна форма навпаки млява. Найгірше, що вона може тривати дуже довго: декілька місяців, років чи навіть усе життя.
Запалення може тривати дуже довго / Фото Pexels
Як розпізнати запальний процес
Клінічні прояви запального процесу поділяються на місцеві та загальні. Місцеве запалення можна розпізнати за вираженим почервонінням (гіперемією), припухлістю, болем, відчуттям жару і порушенням функцій.
До загальних симптомів належить підвищення температури тіла та нездужання. Остаточно сказати про наявність запального процесу в організмі можна лише після проведення загального аналізу крові, який покаже:
- збільшення кількості лейкоцитів;
- високу швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ).
Але не завжди зміна цих показників свідчить про запалення, іноді на них впливає стан імунної системи. У суперечливих випадках лікарі спостерігають за ШОЕ в динаміці.
Як допомогти організму при запаленні
Під час запалення організм мобілізує всі сили для збереження здоров'я та потребує особливої підтримки. Мовиться про лікарські засоби, спеціальну дієту та відмову від шкідливих звичок.
Препарати з натуральних компонентів, наприклад, Траумель С, діють безпосередньо на запальний процес, оптимізують його перебіг та сприяють повному завершенню. Таблетки, гель та мазь Траумель С містять рослинні та мінеральні складові, серед яких:
- беладона – проти гарячкових реакцій;
- тоя справжня (аконіт клобучковий) – проти гострих запальних захворювань;
- ехінацея пурпурова – для підвищення імунітету;
- сірчана кальцієва печінка – проти запалень і нагноєнь шкіри та слизових оболонок.
Лікарі призначають препарат у моноваріанті або як додаток до стандартної протизапальної терапії.
Особливості харчування
Деякі продукти посилюють запалення, тому важливо стежити за своїм харчуванням. Щоб не нашкодити організму, слід відмовитися від: солодкого, рафінованих вуглеводів (білий хліб, макарони, випічка), обробленого м’яса (сосиски, копчення) та від продуктів зі штучними трансжирами (маргарин).
Під час запалення слід відмовитися від хліба та випічки / Фото Unsplash
Є також продукти, які позитивно вплинуть на організм під час запалення: ягоди, жирна риба, куркума, імбир, часник, броколі, какао, зелений чай, ферментовані продукти та гарбузове насіння.
Слід пам’ятати, що під час запалення організм протистоїть патогенним чинникам. Тож вкрай важливо підтримувати його за допомогою натуральних компонентів, що містяться у лікарських засобах та продуктах.
Будьте відповідальними за своє здоров'я та здоров'я своїх близьких.