Експерти пояснюють, що зморшки на шкірі обличчя стають більш помітними, коли кровоносні судини всередині засмічені нальотом. Тож на яких ділянках обличчя варто шукати ознаки судинних захворювань, розповідаємо далі.

Цікаво Клітини та енергія: все, що треба знати про їхній взаємозв'язок

Як зморшки сигналізують про хвороби

Унікальне дослідження, над яким вчені працювали 20 років та вивчили стан здоров'я понад 3000 здорових дорослих людей у ​​віці від 32 до 62 років, показало, що існує зв'язок між зморшками на лобі та судинними хворобами.

Дослідники припустили, що кровоносні судини на лобі, які тонші, ніж ті, що в інших частинах тіла, дозволять легше зрозуміти наявність нальоту у судинах. Поява в артеріях бляшок, які ускладнюють циркуляцію крові, називається атеросклерозом. Засмічені ці тонкі трубочки зазвичай холестерином, що обмежує простір для проходження крові. Звужені артерії – це прямий шлях до серцево-судинних захворювань, зокрема, смертельних інсульту та інфаркту.


Поява зморшків свідчить про високі ризики серцевих захворювань / Фото Pexels

Тривалий аналіз дозволив вченим виявити одну цікаву закономірність: люди з глибокими зморшками на лобі мали в 10 разів більший ризик розвитку серцевих захворювань. А ті жінки, шкіра яких мала мінімальні заломи або ж була рівною, мали нульовий бал, тобто найменший ризик.

Тож чим вищий ваш показник зморшок, тим більше зростає ризик смертності від серцево-судинних захворювань, каже доктор Йоланда Есквіроль. Спричинити появу зморшків на лобі можуть також і різні фактори способу життя, зокрема нездорове харчування та побічні захворювання, які також сприяють зростанню ризиків небезпечних недуг.

Ще одне дослідження твердить про можливі зв'язки між мімічними зморшками та високим кров'яним тиском. Вчені впевнені, що пори та зморшки позитивно корелюють з артеріальним тиском, проте їм потрібні додаткові експерименти, аби це довести.