Сови чи жайворонки: хто більше спалює жиру під час дня – дослідження
Джерело:
InsiderДосі любите спати до обіду, а працювати ввечері? Закликаємо вас переглянути свій режим дня, адже це може допомогти під час схуднення.
Неоголошена війна між жайворонками та совами триває вже дуже довго. Одні твердять про неймовірну продуктивність вранці, а інші звикли активно працювати саме ввечері.
Дізнайтесь Що таке віруси і як від них захиститись: актуальні поради в сезон ГРВІ
Як час прокидання впливає на здоров'я
Нещодавно вчені здивували новим дослідженням, яке демонструє вплив біоритмів людини на тривалість життя. Як вияснилось, зростання ризиків захворіти на діабет або зіткнутись з серцевими захворюваннями може спричинити неправильний час на будильнику.
Новий експеримент провели вчені з Університету Рутгерса та Університету Вірджинії. До дослідження залучили 51 учасника, які вели малорухомий спосіб життя і мали метаболічний синдром. Всі вони правильно харчувались і займались спортом. Протягом тижня за їхніми біоритмами спостерігали експерти. Зокрема брали до уваги показники метаболічного здоров'я, такі як чутливість до інсуліну, здатність спалювати вуглеводи або жири для отримання енергії.
У результаті вчені побачили, що жайворонки спалюють більше жиру для отримання енергії як у спокої, так і під час фізичних вправ, а також були більш чутливими до інсуліну. Сови ж використовували менше вуглеводів під час виконання буденних справ чи занять спортом. Це дало підґрунтя для висновку, що сови більш схильні до ризику таких захворювань, як діабет 2 типу та хвороб серця.
Коли краще прокидатись, щоб худнути / Фото Pexels
Відмінності в метаболізмі жирів між жайворонками та совами показують, що добовий ритм нашого тіла може впливати на те, як наш організм використовує інсулін,
– пояснює Стівен Малін, один з авторів дослідження.
Цікаво Чи допомагає 1 година щоденної ходьби схуднути: результати досліджень
Тож ранішнє прокидання не лише знижує ризик захворювань, а й допоможе сполювати більше калорій протягом дня. Для людей, які намагаються схуднути, – це справжнє відкриття. Ранкове прокидання заряджає продуктивністю, дозволяє позбутись зайвого жиру та інтерпретувати його в енергію для нових втілень.
Вчені сподіваються, що таке відкриття допоможе медичним працівникам з використанням анамнезу та визначення хронотипу забезпечити кращу профілактичну допомогу.