Парацетамол небезпечний для емоційного здоров'я: чим ви ризикуєте
Джерело:
ExpressВчені Університету штату Огайо в Сполучених Штатах вирішили дослідити побічні ефекти парацетамолу. Як вияснилось, препарат не такий вже й безпечний.
Дослідники порівняли вплив препарату та плацебо на організм людини. Негативні ризики зростали у тих, хто приймав справжні ліки.
Цікаво Продукти-двійники: як покращити здоров'я органів в одну мить
Чим небезпечний парацетамол
Експеримент з дослідження парацетамолу вивчає вплив медикаментів на емоційний стан людини. Нейробіолог та співавтор дослідження Болдуін Вей запевняє, що, приймаючи пігулки, учасники відчували менше негативних емоцій та страху.
Це вдалося підтвердити на практиці завдяки трьом дослідженням. Під час одного з них учасники були змушені надути помпою віртуальну повітряну кулю так, щоб вона не луснула. Цікаво, що з 545 студентів ті, що приймали парацетамол, відчували менше тривоги, тож з більшою завзятістю надували кулю. Тобто знеболювальне пригнічувало емоційний стан. Ймовірність, що куля лусне, куди більше лякала тих, хто вживав плацебо.
Будьте обережні з парацетамолом / Фото Pexels
Вчених лякає популярність цього препарату, адже його чимало людей споживає на постійній основі, що може мати значний вплив на суспільство. Наприклад, у Великій Британії препарат є найпопулярнішим знеболювальним, тож щороку продається близько 6,3 тонни.
Допоможіть своєму організму одужати: біорегуляційний підхід дозволяє людині відновити власні захисні сили. Більше про лікування читайте тут.Негативних наслідків для емоційного стану можна уникнути, якщо дотримуватись рекомендованої норми: 1 – 2 таблетки до 4 разів на добу по 500 міліграмів. Важливо дотримуватись інтервалів не менше 4 годин між прийомами.
Не приймайте парацетамол разом з іншими ліками, що містять парацетамол, оскільки існує ризик передозування. Також небезпечно вживати алкоголь разом з парацетамолом, якщо у вас є певні захворювання, наприклад проблеми з печінкою, – закликають дослідники.