Поєднання декількох видів їжі, таких як м'ясо з сиром чи фрукти з йогуртом – звична для нас справа. Втім деякі дієтологи стверджують, що блокувальні травні канали можуть заважати тілу отримувати необхідні поживні речовини.

Читайте також Вітамінний бум: 5 корисних властивостей сливи

Вуглеводи та білки

Коли ви поєднуєте вуглеводи з білками (наприклад, м'ясо з картоплею чи хліб), вони починають протидіяти одне одному: білок розкладає, а вуглевод ферментує. Це призводить до газоутворення, здуття живота та метеоризму.

Два продукти з високим вмістом білка

Бекон і яйця - популярні комбінації, що містять два джерела з високим вмістом білка. Вони навантажують травну систему і вимагають багато часу для перетравлення.

Їжа і вода

Питна вода або сік під час їжі – одна з найбільш токсичних харчових комбінацій. Вода розбавляє кислоти шлунка і знижує їхню ефективність у розщепленні білків, вуглеводів і жирів. Тож пийте воду за 10 хвилин до їди, так ви довше почуватиметеся ситим. Це вбереже вас від переїдання або розведення шлункових ферментів.


Відмовтеся від поєднання цих продуктів / Фото з Organic Authority

Фрукти і їжа

Останнім часом салати складаються не лише з зелені та овочів, але й з фруктів. Однак таке поєднання є поганим, оскільки фрукти швидко проходять через травну систему, затримуються в ній, і цукор, що міститься в них, починає бродити.

Йогурт з фруктами

Йогурт містить багато бактерій, які впливають на цукор, присутній у фруктах. Це призводить до токсинів, застуди, алергії.

Пластівці з молоком та апельсиновим соком

Молоко містить казеїн, а апельсиновий сік містить кислоту. Ця комбінація молочних продуктів і цитрусових згортає молочні продукти, а також руйнує фермент, присутній у крохмалистих злаках. Щоб уникнути цього, пийте фруктовий сік принаймні за годину до або після їди пластівців.


Відмовтеся від поєднання цих продуктів / Фото з Pexels

Банан і молоко

Є чимало людей, які люблять банановий молочний коктейль. Втім ця комбінація продуктів обтяжує шлунок.

Квасоля і сир

Поєднання таких продуктів ви можете спостерігати в мексиканській кухні. Сир, квасоля, гострий соус і гуакамоле – це ті продукти, які спричинять здуття живота.

Помідори з макаронами

Жодна паста не обходиться без томатів, сирного соусу чи м'яса. Однак усе це завдає шкоди травній системі. Помідори містять кислоти, які послаблюють ферменти в крохмалистих макаронах і згортають молочні продукти в сирі. М'ясо та вуглеводи також є ще однією поганою комбінацією, яка робить цю їжу дуже важкою для перетравлення.


Відмовтеся від поєднання цих продуктів / Фото з Pexels

Сир і м’ясо

Сир та м’ясо є дуже багатими на білок. М'ясо та молочні продукти разом дуже важко перетравлюються.