Про серйозні ризики для головного мозку попереджають вчені Університеті Плімута, які виявили причини жахливої інфекції з фатальними наслідками саме у роті.

Цікаво Що варто знати про біль у спині: причини його виникнення та лікування

Чому важливо підтримувати гігієну ротової порожнини

Нове дослідження каже, що погана гігієна може призвести до смертельної хвороби – абсцесу головного мозку. Ця недуга виникає внаслідок гематогенного або контактного поширення локальних інфекцій, першоджерело яких визначити дуже важко.

Група вчених зібрала дані медичних досліджень 87 людей, які звернулись до лікарні з хворобою абсцесу головного мозку. Учасники пройшли додаткові дослідження: забір зразків абсцесу та бактеріологічний посів матеріалу.

Причину інфікування лікарям так і не вдалось встановити, проте з'ясувалось, що у ротовій порожнині 52 хворих зустрічались у ​​3 рази частіше бактерії, які викликають інфекції рота. У людей також виявили бактерію Streptococcus anginosus, яка пов'язана з фарингітом, бактеріємією та інфекціями в мозку, легенях і печінці. Тож ротова порожнина, ймовірно, може бути джерелом і для інфекції абсцесів мозку.


Подбайте про якісну гігієну рота / Фото Pexels

Нове відкриття привертає більшу увагу до проблеми та можливого її походження. Також вчені припускають, що це спонукатиме людей дотримуватись гігієни ротової порожнини та можливо покращити процес очищення в цілому.

Надалі дослідники планують вивчати зв'язок між ротовими інфекціями та хворобами мозку, наприклад, хворобою Альцгеймера. Зараз тривають клінічні випробування, до яких залучають людей з високим ризиком серцевих захворювань. Вчені намагаються знайти розгадку проблем серцево-судинної системи у ротовій порожнині.