Какао, кава та зелений чай на ніч – погана ідея. Якщо ви хочете уникнути проблем зі сном та почуватися бадьоро – зверніть увагу на ці 5 напоїв. З їх допомогою ви зможете зміцнити сон та покращити ранкове самопочуття, повідомляє Корисно 24.

Читайте також: Чим замінити каву: 8 корисних альтернатив ранковому напою

Вишневий сік

Сік з вишні перед сном

Сік з вишні перед сном / Фото Rawpixel

У вишні міститься цінна речовина – триптофан, яка допомагає організму швидше заснути та вчасно прокидатися. Вчені вважають, що щоденне вживання вишневого соку протягом 2-х тижнів сприяє збільшенню тривалості сну на 84 хвилини.

Однак врахуйте, що не всі соки однаково корисні. Якщо напій містить багато цукрів, а з вишні в ньому присутній лише ароматизатор – навіть не очікуйте сприятливого ефекту.

Тепле молоко

Чи корисно пити тепле молоко перед сном

Чи корисно пити тепле молоко перед сном / Фото Pexels

Видання New York Times навіть провело власне дослідження щодо впливу молока на сон. Вважається, що в цьому продукті міститься триптофан – амінокислота, яка здійснює седативний ефект на організм. Однак, щоб проявити снодійність, триптофан повинен пройти гематоенцефалічний бар’єр, що практично неможливо через наявність в організмі інших амінокислот.

Навіть попри те, що наука спростовує вплив чашки теплого молока на сон, більшість опитаних все ж схиляються до того, що цей напій заспокоює та налаштовує на відпочинок.

Мигдальне молоко

Мигдальне молоко на ніч

Мигдальне молоко на ніч / Фото Rawpixel

Вегетаріанці можуть спробувати випивати перед сном склянку рослинного молока. Найкращим вибором стане мигдальний напій. Окрім іншого, у ньому міститься магній, який допомагає поліпшити якість сну.

Чай з коренем валеріани

Корінь валеріани перед сном

Чай з валеріани перед сном / Фото Rawpixel

Ця рослина вважається давнім лікарем проти безсоння. Її рекомендують вживати для заспокоєння нервів після стресових днів. Втім, часто вживати такий чай все ж не варто, адже передозування валеріаною провокує підвищену тривожність.

Кокосова вода

Користь кокосового молока

Користь кокосового молока / Фото Rawpixel

До складу кокосової води входять магній і калій, які допомагають краще спати та розслаблювати м'язи. Цей напій також містить вітамін В, який допомагає знизити рівень стресу.