Віагра не лише для сексу: як пігулки впливають на тривалість життя

23 січня 2023, 14:44
Читать новость на русском

Джерело:

Science alert

Дослідники виявили одну закономірність серед людей, які періодично вживали пігулки Віагри. Як вияснилось, препарат впливає на тривалість життя.

Нове ретроспективне дослідження провела фармацевтична компанія Sanofi. Детальніше про результати розповідаємо далі.

Цікаво Дренаж – не детокс: чому цей процес надважливий для організму

Як Віагра впливає на організм

Вчені проаналізували медичні записи за останні 14 років 23 тисяч чоловіків. Всі вони вживали інгібітор фосфодіестерази типу 5 (ФДЕ-5i), тобто ліки проти еректильної дисфункції під назвою Віагра, та мали знижені показники смертності. Цікаво, що препарат захищав практично від всіх недуг.

Відтак, вчені зафіксували зменшену ймовірність смертності через серцево-судинні захворювання на 39% та з будь-яких причин на 25%. Чим більшу дозу препарату ФДЕ-5i приймали пацієнти, тим краще вони були захищені від смерті. В ході аналізу вчені звертали увагу на вік чоловіків, дозування ліків, історію хвороби та статус куріння.


Віагра позитивно впливає на серце / Фото Pexels

Фахівці зазначають, що результати не можна вважати точними, адже це просте ретроспективне дослідження, яке унеможливлює конструктивну побудову причинно-наслідкових зв'язків. Позитивна динаміка може бути пов'язана з тим, що чоловіки, які потрапили у вибірку та приймали Віагру, одразу були здоровішими. Річ у тім, що препарат не призначають у разі серйозних відхилень.

Запалення – це друг чи ворог вашого організму? Про причини та способи лікування розповідаємо в матеріалі.

Помічною для серця та здоров'я в цілому могла стати і сексуальна активність після прийому ліків. Вчені натякають на потенційний позитивний вплив ФДЕ-5i на здоров'я серця у чоловіків.

Інгібітори фосфодіестерази типу 5 не тільки безпечні, а й можуть мати важливі кардіозахисні властивості. Ці результати вказують на гостру потребу адекватного проспективного рандомізованого плацебо-контрольованого дослідження,
– підсумовують дослідники.