Детокс – це очищення організму на рівні системи травлення. А ось дренаж характеризує глибше поняття, адже мова йде про очищення лімфатичної системи.

Цікаво Про що свідчить запалення: причини та способи лікування

Лімфатична система та її функції: навіщо потрібен дренаж клітин

Дренаж – важливий біологічний процес, під час якого з клітин організму виводиться надлишок солі та води. При порушенні дренажної функції рідина накопичується в тканинах, внаслідок чого виникають набряки. Очищення клітин виконує лімфатична система. Крім дренажу, лімфа допомагає підтримувати імунітет, транспортує електроліти та білки, виводить із тканин продукти розпаду мікроорганізмів.

Що таке лімфатична система

Система складається з лімфосудин, лімфовузлів та лімфи, що утворюється з рідини, яка проникає через тонкі капілярні стінки у міжклітинному просторі. Більшість рідини всмоктується назад у капіляри, а решта через лімфатичні судини потрапляє у вени.

Роль фільтрів у цій системі виконують лімфовузли, основне завдання яких – захищати організм. Пропускаючи лімфу, лімфатичні вузли затримують патогени та знищують їх за допомогою лімфоцитів.

Чому порушується відтік лімфи

Вплинути на рух лімфи в організмі можуть фактори, пов'язані зі способом життя та певними захворюваннями. До немедичних причин належать:

  • низька фізична активність;
  • зловживання солодкими та солоними продуктами;
  • психоемоційна перенапруга.

Порушення відтоку лімфи спостерігається при варикозі, венозній та серцевій недостатності, захворюваннях нирок, гіпопротеїнемії, артеріовенозних фістулах, пухлиноподібних утвореннях та інфільтратах.

До чого може призвести порушення дренажної функції

Перша ознака функціонального порушення лімфатичної системи – набряки, які виникають через застій рідини у клітинах та тканинах. Вони можуть проявлятися на обличчі, тілі та кінцівках. Найчастіше набряки спостерігаються на ногах або вранці у вигляді мішків під очима.


Набряки виникають через порушення дренажної функції / Фото Pexels

Коли лімфатична система не здатна очистити організм, клітини змушені позбавлятися шкідливих речовин через шкіру, що може призвести до появи шкірних запалень (прищів, акне або червоних плям).

Збої у роботі лімфатичної системи нерідко стають причиною таких проблем:

  • підвищена стомлюваність;
  • головний біль;
  • зайва вага;
  • посилена пітливість та виражений запах поту;
  • структурні зміни підшкірно-жирової клітковини (целюліт).

Також у пацієнтів може спостерігатись збільшення лімфовузлів, ослаблення імунітету, алергічні реакції. Зростає ризик вірусних та застудних захворювань.

Як підтримати лімфатичну систему

Ці препарати налагодять роботу лімфатичної системи / Фото Pexels

Щоб допомогти організму, достатньо дотримуватися кількох нескладних порад: збалансувати раціон, відмовитися від шкідливих звичок, намагатися вести активний спосіб життя та стежити за кількістю випитої води, об’єм якої залежить від маси тіла та розраховується індивідуально.

У низці випадків лікарі призначають пацієнтам масажі та медичні препарати, наприклад, краплі Лімфоміозот. Завдяки натуральним компонентам рослинного, мінерального та тваринного походження лікарський засіб підтримує функціональні можливості лімфатичної системи. Зокрема:

  • усуває метаболіти та клітинні компоненти;
  • регулює запальні процеси та імунний захист;
  • оптимізує регенерацію тканин.

Лімфоміозот показав свою ефективність у складі комплексного лікування лімфатичних набряків, запалення лімфовузлів (лімфаденіту) та лімфатичних судин (лімфангіту).

Також для покращення дренажної функції використовують препарат Галіум-Хеель – лікарський засіб у вигляді крапель імуномодулювальної, дезінтоксикаційної та протизапальної дії. Тривалість лікування визначається лікарем в індивідуальному порядку. На відміну від Лімфоміозоту, який можна давати дітям від народження, Галіум-Хеель призначають лише дорослим пацієнтам.

Будьте відповідальним за своє здоров'я та здоров'я своїх близьких!