А ви точно робили це правильно: як часто потрібно провітрювати приміщення взимку

27 грудня 2022, 22:33
Читать новость на русском

Регулярне провітрювання кімнат може стати профілактикою вірусних та респіраторних захворювань, зокрема астми, бронхіту, синуситу, носових кровотеч чи лущення шкіри, спровокованих сухим повітрям.

Звичайне літнє провітрювання не підійде для зимового сезону, адже у розпал морозів та максимальної енергоекономії важливо зберегти тепло у квартирі та водночас подбати про здоров'я. Як правильно провітрювати кімнати та скільки разів це потрібно робити, ділимось у матеріалі.

Цікаво Дренаж – не детокс: чому цей процес надважливий для організму

Як правильно провітрювати приміщення взимку

Звичні для інших сезонів 15-хвилинні провітрювання для морозяної погоди не підійдуть. За цей час приміщення встигне добряче охолодитись, тож для його прогрівання знадобляться час та ресурси. У зимовий сезон найкраще використовувати методику переривчастої вентиляції, або метод "5x5". Особливо цього принципу варто дотримуватись у приміщеннях, де ви проводите багато часу протягом дня.

Метод "5x5" передбачає короткі провітрювання кілька разів на день, а саме 5 разів по 5 хвилин варто впускати свіжу прохолоду всередину. За можливості ви можете зробити поперечну вентиляцію, відкривши вікна навпроти. Гарною також є стратегія "3x5", яка не потребує такої кількості провітрювань, але залишається ефективною.

Особливо важливо згадувати про провітрювання перед сном: прохолодніше середовище зробить засинання легшим, а сон – якіснішим. А щоб не забути про планову процедури зволоження, можете скористатись нагадуваннями.


Не забудьте про свіже повітря в приміщенні / Фото Pexels

Під час лікування запального процесу краще обирати препарати на основі натуральних компонентів. Детальніше про перевірені засоби читайте тут.

Стежте за вологістю

Одне з головних завдань провітрювання – оптимізація показників вологості. Цікаво, що освіження допомагає як підвищити показники, так і не допустити розростання цвілі та грибків у надто вологих середовищах. 

Ідеальними вважаються показники 40 – 60%: у такому повітрі знижується ймовірність передачі вірусів повітряно-крапельним шляхом, віруси осідають на поверхні і не можуть пересуватися з потоком повітря. При низьких показниках ризики ГРВІ зростають через зниження захисного бар'єра слизових оболонок очей і носової порожнини.