Нове дослідження мозку: вчені дізнались, що впливає на пам'ять

11 жовтня 2022, 20:06
Читать новость на русском

Джерело:

НВ

Напевне, ви часто замислювались, чому деяку інформацію наш мозок вперто не хоче запам'ятовувати, а непотрібне ніяк з голови не може викинути. Вчені нарешті знайшли пояснення.

Дослідники з Базельського університету використали під час дослідження функціональну магнітно-резонансну томографію і були шоковані відкриттям. Більше розповідаємо далі.

Цікаво Раціон, як у королеви: що їсти, аби дожити до 96 років

Що впливає на пам'ять

Вченим вдалось відстежити активність мозку під час двох різних подій: дуже емоційних та нейтральних. Учасники розглядали різноманітні картинки, які у них викликали різні реакції.

Вияснилось, що люди куди краще запам'ятовували різко позитивні та негативні зображення, а нейтральні були схильні пропускати. При цьому мозок був однаково активним під час запам'ятовування.


Що впливає на пам'ять / Фото Pexels

Ці результати показують, що мозочок є невіддільним компонентом мережі, що відповідає за покращене зберігання емоційної інформації,
– пояснює нейробіолог Домінік де Кервен з Базельського університету.

Тобто побудова нових нейронних ланцюгів напряму залежить від емоційної складової. Це відкриття дає вченим можливість відновлення зв'язків, якщо вони будуть втрачені.

"Результати розширюють знання про роль мозочка в складних когнітивних і емоційних процесах, можуть мати відношення до розуміння психічних розладів з аберантною емоційною схемою, таких як посттравматичний стресовий розлад або розлад аутистичного спектра", — діляться дослідники.

Турбує біль у суглобах? Як без шкоди для здоров'я можлива позбутись неприємних відчуттів і жити повноцінно, читайте у нашому матеріалі.

Це пояснює, чому травматичні події так надовго засідають у нашій пам'яті та мають нищівний вплив протягом тривалого часу. Вчені все ж сподіваються, що нове відкриття у майбутньому зможуть використовувати для реабілітації нервової системи.