Чим ви ризикуєте, коли стресуєте: вчені попереджають про смертельну небезпеку
Джерело:
ExpressПро негативний вплив стресу на фізичний та психологічний стан знають всі, проте конкретні фактори впливу відомі не багатьом. Для привернення уваги до глобальної світової проблеми вчені провели чергове дослідження.
Так вдалось дізнатись, як стрес пов'язаний з можливими серцевими захворюваннями, зокрема інсультом. Результати вас точно здивують.
Цікаво Про що свідчить запалення: причини та способи лікування
Яку загрозу для серця несе стрес
Інсульт – це стан, який потребує невідкладної медичної допомоги, адже виникає утруднення кровотоку, що може призвести до летальних наслідків. Спровокувати проблеми серцево-судинної системи може чимало факторів: погане харчування, малорухливий спосіб життя, супутні захворювання чи стрес. Останній чинник несе велику загрозу у відсотковому значенні, особливо коли набуває хронічної форми.
Експерти Канадського фонду серцево-судинних захворювань кажуть, що неконтрольований стрес призводить одразу появи кількох проблем зі здоров'ям: підвищує тиск, провокує появи хвороб серця, ожиріння та діабету. Тож тривожності стани будуть мати не лише психологічне підґрунтя: стрес змушує серце працювати інтенсивніше, через що зростає рівень цукру та жиру в крові.
Ці процеси, у свою чергу, можуть збільшити ризик утворення тромбів, які потраплять до серця чи мозку, спричиняючи серцевий напад чи інсульт,
– пояснюють фахівці.
Стрес призводить до інсульту / Фото Pexels
Вчені Університету Голвея вирішили підтвердити фатальний вплив кількох видів стресу на здоров'я та виявили, що вони можуть стати причиною смерті. У дослідженні взяло участь 26 000 людей. Вчені припускали, що стрес є передвісником інсульту, коли виходить за рамки контрольованого. Висновки дослідження це підтвердили. Ризик інсульту у людей, які пережили дві або більше стресові події, зростали на 31%.
Допоможіть своєму організму одужати: біорегуляційний підхід дозволяє людині відновити власні захисні сили. Більше про лікування читайте тут.Учасники, які були у стані стресу, але відчували, що королюють ситуацію, мали значно менші ризики інсультів. Тож чим більший контроль факторів стресу, тим нижчі ризики нашкодити своєму серцю.
Нагадаємо, що серцеві захворювання є однією з головних причин втрати працездатності людей у світі. Саме профілактика інсульту має вирішальне значення. Вчені зазначають, що чим більше ми знаємо про захворювання, тим ефективніше можна знизити ризики.