Який підхід до лікування обрати – традиційний чи біорегуляційний: пояснюємо плюси і мінуси

24 жовтня 2022, 16:43
Читать новость на русском
АКТУАЛЬНО

Чимало медиків віддають перевагу лікуванню пацієнтів за протоколом. Однак такий метод мінімізує індивідуальний підхід і схиляє фахівців до прописаних "правил", які часом суперечать реальності. То якими ж принципами варто керуватися лікарям, розповідаємо далі.

Організм людини складається з 250 мільйонів клітин. Всі вони кібернетично пов'язані між собою і регулюються певними системами, утворюючи один великий механізм. Негативні реакції, симптоми чи захворювання є наслідками збою у цілому організмі, тож будь-яке захворювання потребує особливої уваги, індивідуального підходу та комплексного лікування, що передбачає біорегуляційний підхід.

Цікаво Що відбувається в організмі під час запалення: цікаві факти та корисні поради

Саме з цими прогресивними ідеями, які підтверджені не одним дослідженням на практиці, виступило вже чимало вчених. Дослідивши це питання, ми вирішили порівняти традиційний та біорегуляційний підхід лікування, зокрема їхню дієвість і вплив на життя людини в цілому.

Що пропонує традиційна медицина

Протокольна терапія стала справжнім порятунком для сімейних лікарів, які змушені бути багатопрофільними фахівцями та надавати оперативну допомогу пацієнтам з різними захворюваннями. У таких обставинах найкращими ліками часто стають препарати, які швиденько прибирають симптоми, а, отже, де-юре і проблему. Коли хвороба повертається знову, але з відмінними симптомами, лікар з цілого переліку обирає нову пігулку, яка знову ж позбавить лише фізичних проявів, але не розв'яже проблему.


Протокольна терапія не завжди лікує хворобу, а маскує її / Фото Unsplash

Для ефективного лікування, як вважають прибічники біорегуляційного підходу, у ланцюжку, який будує терапевт, бракує однієї ланки – розуміння цілісності системи організму: від молекулярного та субклітинного до клітинного, тканинного, органного, системного й організмового рівнів.

Як працює біорегуляційна медицина на практиці

Біорегуляційна медицина вважається більш сучасною моделлю своєрідної комунікації лікаря з пацієнтом. Підхід передбачає дещо іншу процедуру лікування ще на етапі анамнезу, тобто дослідження хворого за допомогою запитань. Прибічники цього методу глибше вивчають усі події та обставини, які могли вплинути на здоров'я пацієнта. Ефект впливу середовища на здоров'я людини довів і Кристофер Уайльд у 2005 році.

Тож біорегуляційний підхід працює з урахуванням індивідуальних показників, адже потребує локалізованого, синергетичного та комплексного використання препаратів.

Яка користь для пацієнта


Біорегуляційні препарати пришвидшують одужання та покращують загальний стан / Фото Pexels

Методи біорегуляції покликані не придушувати симптоми, а змушувати організм боротись. Це слугує свого роду поштовхом до ефективного та цілісного одужання. Система біологічного регулювання спрямована на адаптивне управління функціями організму. Тобто препарат при потраплянні в організм об'єднує всі сили, стимулюючи їх до дії та впливу на системи психо-нейро-імунно-ендокринної регуляції організму.

Важливо також розуміти, що біорегуляційний підхід пропонує пацієнтам препарати виключно на натуральній основі. Виробники це пояснюють тим, що природні ліки більш ефективні, оскільки мають багатокомпонентний склад. Наразі у природі існує близько 250 тисяч видів рослин, які містять набагато більше біоактивних сполук, ніж будь-яка хімічна бібліотека, створена людиною. У біорегуляційному підході творець ліків слугує посередником між природою та пацієнтом, удосконалюючи різноманітні біологічно активні молекули, створюючи унікальні дієві тандеми, які на практиці показують неймовірні результати.

Тож пацієнт безпосередньо отримує цілу низку переваг, обираючи багатокомпонентну терапію замість традиційної монотерапії:

  • комплексний вплив на біологічні мережі, які були порушені під час захворювання;
  • контроль біологічних мереж завдяки помірному моделюванню;
  • низькі дози компонентів, які роблять препарати безпечними навіть для дітей від 0 років і вагітних жінок;
  • зниження ризиків звикання до препарату.

Найкращі представники біорегуляційних препаратів

Компанія Heel понад 85 років створює натуральні ліки / Фото Heel

Одним з перших, хто втілив багаторічні дослідження на практиці та створив дієві натуральні ліки, був Ганс-Генріх Рекевег. Він ще у 1936 заснував фармацевтичну компанію Heel у Берліні та став натхненником цілої епохи біорегуляційних препаратів.

Такі ліки впливають на організм як на єдину систему, тож містять надмалі дози натуральних компонентів рослинного, мінерального та тваринного походження, що дає комплексний і безпечний вплив.

Унікальний підхід у лікуванні різних захворювань, що працює вже понад 85 років. Більше дізнайтесь тут.

Результатом майже сторічних напрацювань компанії стало створення широкої лінійки препаратів різного спектру та дії. Німецький виробник дбає не лише про сертифіковану якість, але й комфорт, тож кожен препарат втілений у різних лікарських формах: розчини для ін'єкцій, таблетки, краплі, мазі, гелі, спреї, супозиторії. Кожен представник тривалої дослідницької роботи комплексно лікує весь великий людський механізм.

Тож біорегуляційний метод лікування дає нові можливості як медикам, так і пацієнтам. Лікарі можуть спрощено лікувати гострі та хронічні захворювання, паралельно покращуючи загальний стан організму та якість життя хворих. Цей сучасний підхід передбачає створення індивідуального плану лікування, а інноваційні методи стануть незамінним помічником у медичній практиці.