Мало хто знає, що запалення – це універсальна захисна реакція на будь-який "ворожий" чинник. Воно проявляється у незрозумілих для організму ситуаціях, коли вихід – знищення всього, що не відповідає "документам" тканин і органів господаря. Якщо в людини злагоджено працюють імунні, дренажні та метаболічні механізми, гостре запалення, як правило, завершується повним одужанням.

Цікаво Що таке віруси і як від них захиститись: актуальні поради в сезон ГРВІ

Розглянемо детальніше: запалення – друг чи ворог для нашого організму?

Як виникає запалення

Запалення – складний процес, що має три стадії розвитку. На першому етапі відбувається розбурхування запального процесу. При цьому активуються маленькі сигнальні молекули – цитокіни, що сповіщають імунну систему про потрапляння чужої субстанції, після чого починаються "військові дії". Перший етап запалення можна порівняти з вогнем, який спалює все шкідливе, що потрапило до організму.

На другому етапі запалення поступово завершується і до процесу долучаються дренажні механізми лімфатичної системи. Цей період передбачає очищення організму від "уламків" власних клітин та чужорідних сполук, що утворилися в процесі запалення.

На третьому етапі активується обмін речовин для "відбудовування" структури тканини, яка постраждала під час запалення.

Кожен етап важливий для організму / Фото Pexels

Всі ці етапи потребують злагодженої роботи різних органів і систем організму. Тож якщо спостерігається порушення співдружної боротьби, хвороба має затяжний перебіг. Тоді можуть виникати ускладнення.

Чому запалення набуває хронічного перебігу

Для того, щоб запалення реалізувало свою біологічну роль, важливо підтримувати його фізіологічний перебіг. Особливо актуальним це питання стає для осіб з групи ризику:

  • людей літнього віку;
  • маленьких дітей;
  • вагітних жінок;
  • алергіків;
  • пацієнтів, що часто хворіють або мають хронічні захворювання.

Всі ці категорії населення можуть страждати на затяжний перебіг запальних захворювань та виникнення ускладнень, тому що схильні до слабкості регуляторних механізмів, у тому числі імунної системи.

Як запобігти хронічності запалення

Вкрай необхідна профілактика. У пригоді стануть препарати регуляційної дії, які допоможуть запаленню здійснити свою фізіологічну функцію і забезпечать організму максимальне відновлення. Серед них:

  1. Траумель С, таблетки – універсальний протизапальний засіб. Він не пригнічує запалення, а супроводжує його, дозволяючи реалізувати свою біологічну роль і завершитися відновленням структури та функції ураженої тканини.

Траумель С може допомогти при запаленнях / Фото Compendium

  1. Лімфоміозот, краплі – застосовуються у комплексному лікуванні лімфаденіту, лімфангіїту, лімфонабряку, алергічних захворювань. Краплі покращують відтік лімфи з усіх органів і тканин, а також мають дезінтоксикаційний та імуномодулюючий впливи.

Краплі Лімфоміозот покращують відтік лімфи / Фото Apteka24

У випадку гострого початку запалення обидва засоби рекомендують застосовувати кожні 15 хвилин протягом перших 2 годин. Дозу визначають за віковою категорією. Далі – разову вікову дозу застосовують тричі на добу.

Як Траумель С, так і Лімфоміозот можна використовувати дорослим та дітям від народження. Перед застосуванням необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією.

Будьте відповідальними за своє здоров'я та здоров'я своїх близьких!