Чимало кольорових речей вже через кілька "сеансів" у пральній машинці втрачають свій колір. Як зберегти яскравість та продовжити життя улюбленим елементам гардероба, розповідаємо у нашому матеріалі.

Цікаво Клітини та енергія: все, що треба знати про їхній взаємозв'язок

Як правильно прати кольорові речі

Кольорові речі потребують особливого догляду. Засоби для прання зі спеціальним маркуванням, на жаль, не гарантують вам довговічності. Перед пранням одяг чи білизну варто вивернути навиворіт – це головне правило, яке варто запам'ятати. Цей простий лайфхак допоможе зберегти колір, принт чи вишивку.

Цікаво, що порада прати речі навиворіт підійде для будь-яких тканин. Ось кілька переконливих причин:

  • зазвичай бруд, піт чи жир, який виділяє тіло, зберігається саме всередині, тож це допоможе ефективніше його позбутись;
  • ви врятуєте трикотажний одяг від ковтунців, поява яких добряче дешевить річ;
  • захист від вицвітання чи пошкодження принтів і вишивки.


Вчимось прати кольорові речі / Фото Pexels

Для прання речей обирайте схожі за кольором та тканиною елементи, уникайте блискавок чи застібок, якщо ті можуть пошкодити делікатні тканини.

Якщо на тканині є складні забруднення, нанесіть на "зону ураження" трохи мийного засобу і залиште на трохи, а тоді відправляйте до інших речей. Температура для прання кольорових речей не повинна перевищувати 40 градусів. Вивчіть ретельно позначки на етикетці, щоб обрати правильний режим прання.