Вживання вітамінів навмання – не рідкість. А період сезонних застуд та вірусів тільки ускладнює ситуацію, повідомляє Sobaka. Якщо ви все ж вирішили придбати мультивітамінний комплекс – ознайомтеся з цими 10 помилками.

Читайте також: Які мікроелементи підтримають організм восени

Не контролювати рівень вітаміну D

Вітамін D позитивно впливає на інсулінорезистентність, обмін речовин та здатність організму протистояти вірусам. До того ж він знижує ризик розвитку онкологічних захворювань і відхилень у розвитку плоду під час вагітності.

У регіонах з низьким рівнем інсоляції дефіцит вітаміну D явище досить поширене. Однак приймати його в профілактичних цілях не варто, адже вітамін D – стероїдний гормон.

Лише, визначивши актуальний рівень речовини, можна коригувати дозу та усувати дефіцит.

Застосовувати кальцій без нормалізації рівнів вітаміну D і магнію

Кальцій підтримує здоров'я кісток і зубів, а також відповідає за згортання крові, тонус м'язів і нормальне функціонування нервової системи. Достатнє надходження кальцію необхідно для профілактики та лікування остеопорозу, а також артеріальної гіпертензії.

Але кальцій не засвоюється при дефіциті вітаміну D і магнію.

Вітамін Д

Де знаходиться вітамін D / Фото Unsplash

Вірити, що застосування вітаміну D впорається зі всіма проблемами

Вітамін D – не панацея. До того ж він погано засвоюється, якщо у вас:

  • спостерігаються проблеми з відтоком жовчі. Вітамін D є жиророзчинним, а жовч необхідна для всмоктування жирів;
  • активні запальні захворювання кишечника і порушення мікрофлори;
  • надмірна вага. D-гормон депонується жировою тканиною, тому пацієнтам з ожирінням потрібно приймати вітамін в дещо більших дозах;
  • є ризик рідкісних спадкових відхилень, зокрема відсутні рецептори, які проявляють чутливість до вітаміну D.

Приймати не ту форму вітаміну D

Колекальциферол – неактивна форма вітаміну D, яка потрібна для корекції дефіциту речовини в організмі. Але є й активна форма вітаміну D – кальцитріол, яку можна приймати тільки за медичними показаннями.

Ігнорувати Омега-3

Омега-3 зберігає гостроту зору, красу і захищає ендотелій судин від пошкоджень. Втім, речовина не синтезується в організмі самостійно. Кислота міститься в жирній рибі, льоні, обліписі та гірчичних маслах.

Дорослим щодня слід приймати 2 г Омега-3. Точне дозування підбирається після спеціального аналізу –Омега-3 індексу.

Не розрізняти Омега-3 та Омега-6

Омега-3 та Омега-6 відносяться до корисних ненасичених жирних кислот. Однак приймати Омега-6 додатково нема потреби – цей компонент потрапляє в організм з їжі: олія, м'ясо птиці, вівсянка – це все джерела кислот. Що буде, якщо вживати надмірну кількість Омега-6? Організм може відреагувати на передозування запальними процесами.

Не вживати залізо

Дефіцит заліза призводить до анемії, швидкої стомлюваності, м'язової слабкості, сухості шкіри, випадання волосся.

Перед застосуванням вітамінів, варто отримати консультацію лікаря

Перед застосуванням вітамінів варто отримати консультацію лікаря / Фото Rawpixel

Приймати залізо будь-як

Залізо примхливий мікроелемент і, щоб він безпечно засвоївся, слід подбати про обережність. Річ навіть не в тому, що препарат забарвлює зубну емаль. Головна загроза в тому, що надлишок заліза відкладається у внутрішніх органах (печінці, підшлунковій, щитовидній залозі), провокуючи серйозні порушення: цироз, гепатит, меланодермію.

Окрім цього залізо погано засвоюється з молочними продуктами та кавою, а пришвидшити засвоєння мікроелементу допоможе вітамін С, В12 і фолієва кислота.

Вживати казеїн

Одним з найпопулярніших спортивних БАДів вважається казеїн, який виготовляється зі звичайного коров'ячого молока. Потрапляючи в організм, він перетворюється в казоморфін, який викликає звикання, запалення слизової кишечника, аутоімунні захворювання, набряклість і загальмованість.

Протеїн казеїн не слід приймати тим, у кого є проблеми зі шлунково-кишковим трактом, а також індивідуальна непереносимість лактози чи казеїну.

Нехтувати вітамінами та статевими гормонами

Після 35-40 років шкіра старіє. У багатьох жінок спостерігається недолік пептидів колагену і гіалуронової кислоти: в цьому випадку на допомогу приходить ін'єкційна косметологія і капсули. Однак для шкіри необхідні й інші компоненти:

  • статеві гормони;
  • вітамін С;
  • сірка;
  • кремній;
  • залізо;
  • цинк.