Замість розвитку – нові проблеми: цей пристрій негативно впливає на психіку

5 жовтня 2022, 17:16
Читать новость на русском

Смартфони були винайдені як результат наукового прогресу, а призвели до деградації, зокрема психологічної. Вчені застерігають, що використання телефонів може стати причиною фатальних наслідків.

Сьогодні смартфон є невіддільною частиною життя чи не кожної людини на планеті, а для декого він буквально став продовженням руки. З ним люди працюють, вчаться та розважаються, але чим це може обернутись, розповідаємо далі.

Цікаво Захищає не лише від COVID-19: 5 міфів про червоне вино, у які ви вірили

Смартфон виснажує психіку

Вчені неодноразово наголошували на тому, що смартфони можуть певною мірою стати загрозою для здоров'я людини. Вони не зупинились та довели, що використання ґаджетів може призвести до психологічних проблем. Тож залишається доречним запитання, що ж саме негативно впливає на психіку.

Традиційне читання ЗМІ чи гортання стрічки соцмереж може бути пов'язане з почуттям нещастя і самотності. У пошуках нових спроб відволіктись люди часто занурюють увагу у мережу, а їхні проблеми набувають більш критичного значення. У результаті емоції розчарування та суму можуть призвести до депресії, суїцидальних думок та інших несприятливих для психічного здоров'я наслідків.


Смартфон впливає на психічне здоров'я / Фото Pexels

Дослідники кажуть, що люди часто намагаються знайти у мобільних пристроях підтримку чи мотивацію. Вчені з університетів Бейлора і Кемпбелла (США) виявили, що на практиці результат повністю протилежний очікуванням. Щоб зрозуміти взаємозв'язок між негативними емоціями та смартфоном, вони проаналізували результати соціологічних опитувань, які були спрямовані на вивчення питань використання інформаційно-комунікаційних технологій та на зв'язок зі змістом і життєвими цілями учасників.

Холодна пора наближається, а з нею – і сезон вірусів та застуд. Подбайте про якісний захист для себе і своїх рідних. Більше про перевірені методи профілактики розповідаємо тут.

Американські дослідники були вражені, коли зрозуміли, що замість отримання відповіді на запитання, які хвилюють людей, користувачі стикаються з почуттям самотності. Тобто прихильність до смартфонів може призводити до руйнування соціальних цінностей. Неструктуровані та майже безмежні можливості мережі лише посилюють відчуття відчаю.

Захистити психіку від руйнівного впливу допоможе чітке розуміння особистих бажань та цілей. Так ви зможете краще контролювати інформацію, яку споживаєте, чітко обмежити своє коло інтересів та пошуку потрібних відповідей.