Розвіювати міфи, якими оповите червоне вино, взялись науковці зі всього світу ще кілька десятиліть тому. Що їм вдалось дізнатись, розповідаємо далі.

Ви будете здивовані Чому не можна повторно заварювати пакетик чаю

5 міфів про вино

Захищає від коронавірусу

У захисні властивості алкоголю від інфекційних захворювань вірив багато хто. Це в основному було зумовлене дослідженням, яке опублікували в Frontiers in Nutrition. Вчені змогли виявити незначний вплив червоного вина на зниження ризиків захворювання на COVID-19. Але перш ніж бігти за пляшечкою "лікувальної мікстури", спробуйте скористатись порадами, які гарантують більш ефектний захист: маски, дотримання дистанції, належна гігієна, вакцинація. Якщо врахувати наслідки від надмірного вживання алкоголю, стане зрозуміло, що вони куди гірші, ніж обіцяних 10 – 17% профілактики COVID-19.


Міфів про червоне вино є чимало / Фото Pexels

Можна вживати під час вагітності

Цей міф може призвести до фатальних наслідки та поставити під загрозу здоров'я не тільки мами, але й дитини. Медики зазначають, що немає жодних "рекомендованих норм" щодо кількості вживання червоного вина під час вагітності. Важливо пам'ятати, що це хімічна речовина, яка не лише потрапляє у травну систему, але й переміщається у кров та через пуповину у дитячий організм. У такому випадку це становить значні загрози для ще не народженого малюка, зокрема збільшує ризики розвитку вроджених порушень, розладу алкогольного спектра плода чи викидня.

Ефективно знижує тиск

Насправді дія алкоголю на тиск є недослідженою, тож у когось він справді може викликати схожі симптоми, а комусь навпаки – зашкодити та підвищити показники. Деякі вчені підтверджують, що розслабляюча дія алкоголю може мати короткочасний вплив на тиск, але він точно не допоможе при хронічній гіпертонії. Тож якщо у вас проблеми з тиском, краще порадитись з лікарем та обрати перевірений метод лікування.

Червоне корисніше за біле

Культ червоного вина пропагують у багатьох країнах і регіонах, тож його вважають найбезпечнішим для здоров'я. Підкріплюють цей "факт" інформацією про вміст поліфенолів у шкірці темного винограду. Ці елементи мають певний позитивний вплив на здоров'я, проте практичні дослідження кажуть інше. Одне з них довело, що любителі білого вина могли краще контролювали рівень цукру в крові, ніж ті, хто вживав червону альтернативу.


Червоне корисніше за біле? / Фото Pexels

Сприяє кращому сну

Перш ніж приймати таке снодійне, варто дізнатись, що алкоголь дійсно має розслабляючий ефект і може викликати сонливість, але це аж ніяк не гарантує вам міцний сон. Седативний ефект може викликати у вас відчуття, наче ви легко засинаєте і міцно спите. Деякі сорти винограду справді містять велику кількість снодійного мелатоніну. Проте не розраховуйте на відновлення сил, адже вранці ви, скоріш за все, відчуєте шалену втому.

До слова Як навчитися спати на спині кожної ночі

Дослідження доводять, що у людей, які вживали алкоголь перед сном, були порушення. Часто вони відчували неспання протягом ночі. Таке "снодійне" не є перевіреним, воно зашкодить вашим клітинам, призведе до повільного та безповоротного руйнування.

Загалом алкогольні напої – це точно не вигідний шлях до правильного способу життя та покращення показників здоров'я.