Це значно простіше: як захистити себе від раку
Джерело:
НВХоча рак з розвитком медицини перестав бути вироком і у багатьох випадках недугу вдається побороти, якщо вчасно почати лікування, він все одно залишається однією з провідних причин смертності на планеті.
Важливо розуміти, що ваш спосіб життя має великий вплив на організм і, зокрема, розвиток раку. Робіть щодня правильний вибір та уникайте цих звичок, аби захистити себе від передчасної смерті.
Цікаво Як зробити раціон кориснішим: 6 правил ідеального харчування
Як захисти ти себе від раку
Мінімізуйте кількість алкоголю
Алкоголь завжди був ворогом людства, адже він слугує збудником багатьох захворювань, зокрема й раку. Тож повна або часткова відмова від таких напоїв точно подарує вам ще кілька років життя.
Згідно з даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США, часте вживання алкоголю може призвести до збільшення ризиків розвитку кількох видів раку: ротової порожнини, горла, стравоходу, товстої та прямої кишки, печінки та молочної залози у жінок. Це пов'язане з вмістом в алкогольних напоях етинолу, який при потраплянні в організм, розщеплюється на канцерогени. Вони можуть стати причиною виникнення раку.
Надмірна вага
Ожиріння не лише погіршує якість життя та самопочуття, але й має безпосередній вплив на розвиток ракових клітин. Вчені стверджують, що існує пряма залежність між індексом маси тіла та раком. Якщо вимірювати ризики у відсотках, то у людей з ожирінням вони виростають до значення 40. У цьому випадку найкращим супутником стане дієта: додайте у раціон продукти з мінімальною обробкою, цілісні зерна, фрукти та овочі.
Надмірна вага – одна з причин раку / Фото Pexels
Куріння
Ще один "близький друг" раку – паління. Воно забезпечує ваш організм, зокрема легені, шкідливими хімічними речовинами. Вони руйнують клітини всередині, тож є причиною №1 раку легенів. Статистичні дані цьому доказ: за даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США, куріння на 80 – 90% пов'язане з випадками захворювання.
Спадковість
Якщо серед ваших близьких родичів "гуляє" ця недуга, краще зверніться до лікаря, адже рак може передаватись спадково, тож ви у зоні ризику. Чим більше родичів та менший їхній вік захворювання, тим імовірніше ви могли успадкувати дефектний ген. Ефективними у профілактиці будуть сімейний анамнез та генетичне тестування.
Рак – це спадкове захворювання / Фото Pexels
До теми Вам негайно потрібно до лікаря: 5 неочевидних ознак, що у вас хворе серце
Ігнорування вакцинації
Поширений серед жінок рак шийки матки у більшості випадків спровокований інфекцією вірусу папіломи людини (ВПЛ). Тож захистивши свій організм від ВПЛ ви автоматично профілактуєте себе від раку.
Важливо: Вакцинація проти ВПЛ рекомендовано проводити дітям віком від 9 років та дорослим до 26 років.
Також не забувайте про вакцину, яка захищає від гепатиту B, який, своєю чергою, призводить до запалення та пошкодження печінки. Це прямий шлях до раку печінки.