Проте існують і не такі очевидні симптоми, які насправді потребують негайного втручання лікаря. Розповідаємо про 5 сигналів, які є приводом для звернення до кардіолога.

Цікаво Не спішіть в аптеку: які продукти знизять рівень холестерину

П'ять симптомів хвороб серця

Запаморочення

Часто ми списуємо запаморочення та втрату концентрації на звичайну втому, проте це може бути сигнал від серцево-судинної системи. Першим такі тривожні дзвіночки робить кров'яний тиск, як підвищений, так і знижений. Підвищений пульс та аритмія також має ідентичну систему сповіщень. Варто бити на сполох і тоді, якщо ви часто почуваєтесь втомленими чи відчуваєте запаморочення, коли встаєте з ліжка.

Оніміння ніг

Ще один із симптомів хвороб серця, затікання нижніх кінцівок. Больові відчуття в литках або гомілках та набряки – це прямий вказівник на серцево-судинні проблеми. І не варто списувати такі ознаки на втому чи тривалі фізичні навантаження.

Головний біль


Часті головні болі причина звернутись до кардіолога / Фото Pexels

Якщо вас часто турбують сильні головні болі, пора звернутись до кардіолога. Симптомами високого кров'яного тиску є сильний біль в зоні чола та "за очима".

Проблеми з диханням

Підйом по сходинках став для вас складним випробуванням, і ви вже після другого поверху починаєте задихатись – це привід для занепокоєння. Брак повітря в легенях це "дзвіночок" не лише для вас, але й для кардіолога, адже може свідчити про високий кров'яний тиск, згустку в легенях, порушення у роботі одного із серцевих клапанів або аритмію.

До теми Швидко та без ліків: 3 методи позбутись головного болю

Біль у комірцевій зоні та щелепі

Сигналізувати про проблеми з серцево-судинною системою можуть і біль у зоні шиї та нижньої щелепи. Найчастіше варто бити на сполох, якщо такі симптоми з'являються з лівого боку. Больові відчуття також можуть перетікати у руку.

У такій ситуації варто негайно звернутись до лікаря, адже сильна важкість може свідчити про симптоми серцевого нападу.