Травлення допомагає нашому організмові розщеплювати їжу та ефективно засвоювати необхідні поживні речовини. Вживаючи гіркі продукти, ви зможете покращити не лише травлення, але й загальне самопочуття.

До слова Що буде, якщо кожного дня їсти фрукти: ви здивуєтеся

Гіркі продукти, які варто додати до свого раціону

Зелень

Така зелень як шпинат чи рукола – чудове джерело гірких сполук. Зелень багата на клітковину, вітаміни, мінерали та антиоксиданти, які підтримують травлення і загальний стан здоров'я.

Кава

Кава відіграє подвійну роль у підвищенні вироблення енергії та травних гормонів. Кофеїн у каві стимулює вивільнення травних ферментів, підтримуючи загальний процес травлення. Проте дуже важливо вживати каву в помірних кількостях, щоб уникнути можливих побічних ефектів від надмірного споживання кофеїну.


Гіркі продукти, які покращують травлення / Фото з Tasting Table

Цитрусові

Грейпфрути, лимони й апельсини, містять сполуку під назвою лімонін, яка надає їм гіркого смаку. У них також міститься кількість вітаміну С і клітковини, які допомагають травленню і підтримують здоров'я кишечника.

Чорний шоколад

Чорний шоколад містить клітковину, антиоксиданти та флавоноїди, які мають протизапальні властивості. Гіркота темного шоколаду в поєднанні з його користю для здоров'я робить його приємним солодким для травної системи.


Гіркі продукти, які покращують травлення / Фото з Martha Stewart

Артишоки

Артишоки багаті сполукою цинарин, яка надає їм характерного гіркого смаку. Вони також є гарним джерелом клітковини й антиоксидантів, що покращують травлення.

Імбир

Імбир відомий своїми травними властивостями. Він знімає нудоту, зменшує запалення і покращує загальне травлення.


Гіркі продукти, які покращують травлення / Фото з Allrecipes

Переваги гірких продуктів

  • Покращують травлення

Гіркі продукти відіграють вирішальну роль у прискоренні процесу травлення. Вони стимулюють вироблення слини, яка містить ферменти, що допомагають розщеплювати їжу і полегшують її перетравлення. Підвищене вироблення слини полегшує вашому організму засвоєння поживних речовин з їжі, яку ви споживаєте.

  • Підвищують засвоєння поживних речовин

Вони сприяють кращому засвоєнню поживних речовин. Коли ваша травна система функціонує оптимально, ваше тіло може більш ефективно витягувати і використовувати поживні речовини. Це може призвести до підвищення рівня енергії, поліпшення балансу поживних речовин і загального покращення здоров'я.

  • Підтримують у нормі печінку

Багато гірких продуктів містять сполуки, які підтримують функцію печінки і сприяють детоксикації. Печінка відповідає за переробку і виведення токсинів з організму. Гіркі продукти можуть допомогти стимулювати ферменти печінки, сприяючи процесу детоксикації.

  • Стимулююють апетит

Гіркий смак стимулює апетит і підсилює смак їжі. Гіркі продукти корисно вживати людям зі зниженим апетитом або тим, хто бореться з поганим травленням.

  • Виробляють травні ферменти

Гіркі продукти стимулюють вироблення травних ферментів у шлунку. Ці ферменти допомагають розщеплювати вуглеводи, білки та жири, роблячи процес травлення ефективнішим. Адекватне вироблення ферментів гарантує, що поживні речовини з їжі правильно розщеплюються і засвоюються організмом.