Правильний сніданок має складатися з клітковини, білків та корисних жирів. Поєднуючи ці три складові, ви будете відчувати себе ситими та бадьорими до обіду. Для енергії можна вживати помірну кількість нерафінованих вуглеводів.

Читайте також Баклажан має побічні ефекти: його можна їсти не всім

Однак найчастіше наші сніданки не є корисними, тож викличуть у нас за короткий час відчуття голоду. Про шкоду певних сніданків розповіла дієтологиня, яка спеціалізується на захворюваннях шкіри та здоров’ї кишечника Емі Ріхтер.

Солодкі пластівці

У пластівцях міститься багато цукру та низький вміст білка, відповідно такий сніданок підвищить рівень цукру в нашій крові. Це може призвести не лише до швидкого відчуття голоду, але й дратівливості. Популярна гранола також містить цукор, а часте її вживання може призвести до збільшення ваги.

Млинці й вафлі

Млинці та вафлі (гофри) також не є поживним сніданком. Вони містять багато цукру, жиру та калорій. Вони готуються з білого борошна, а солодкі додатки у вигляді джемів чи згущеного молока не принесуть організмові ніякої користі.


Список сніданків, від яких варто відмовитися / Фото Freepik

Тости з маслом

Тости – це легкий сніданок, адже його можна зробити нашвидкоруч. Втім такий сніданок є шкідливим, оскільки калорії надходять із вуглеводів у хлібі та жиру з масла.

Випічка

Відмовтеся від сніданків, які складаються з булочок та тістечок. Ця випічка багата цукром, жиром і калоріями, вона має низький вміст білка і клітковини.

Підсолоджені йогурти

Йогурт корисно вживати, адже це гарне джерело пробіотиків та білка, а пробіотики – це живі бактерії, які покращують наше травлення. Втім багато йогуртів містять у своєму складі цукор, що не робить його вже таким корисним.

Солодкі кавові напої

Кава без цукру не стане зранку шкідливою, а от кавові напої, такі як капучино чи латте містять багато цукру. А якщо ви ще цей напій вживаєте з випічкою, то ваш організм отримає надмірну кількість цукру та калорій.