Ми звикли вважати, що офісна робота комфортна та безпечна. Втім, тривала робота з комп'ютером теж вимагає запобіжних заходів, які допоможуть уникнути неприємних симптомів. По-перше, без вироблення корисних звичок, очі швидко почнуть втомлюватися від тривалої взаємодії з монітором, повідомляє Корисно 24. По-друге, тривала робота за комп'ютером призводить до болів в спині, шийному відділі хребта, а також провокує мігрень.

Як вберегти зір / Фото Pixabay

Читайте також: Як боротися з занепадом сил перед Новим роком: 7 причин та дієві рішення

Як вберегти зір

Щоб мінімізувати шкідливий вплив випромінювання екранів, варто запам'ятати одну аксіому – очам потрібен відпочинок.

Окрім сну, варто забезпечити кілька денних "перерв", під час яких ви зможете зняти напруження очей. Робіть паузи та виконуйте зарядку очей принаймні 1 раз на годину.

  • Організуйте своє робоче місце таким чином, щоб ви могли дивитися не тільки в монітор, але й у далечінь, змінюючи кут зору. Чудово, якщо ваш робочий стіл повернутий до вікна і ви регулярно можете переводити погляд з екрана на віддалені будинки, сусідні офісні будівлі або природу.
  • Якщо ж виконати першу вправу не вийшло – просто прикрийте очі долонями та спробуйте посидіти так до 10 секунд. Це не лише чудова вправа для очей, але й спосіб перезарядитися під час виснажливого робочого дня.
  • Водіть зіницями вправо-вліво, а також вгору і назад. Не варто фокусувати погляд на тому, що вас оточує, головна задача – "розрухати" очі.

Вправи для зору / Фото Pexels

Найважливіша частина профілактики – зробити ці вправи регулярними. Тож, якщо ви відчуваєте, що очі потребують відпочинку, а потік справ постійно відволікає вас від їх виконання – встановіть нагадування. Найкраще підійдуть програми, які рахують час, таймер та будильник на телефоні.

Якщо ви ввійдете в необхідний режим, вже за кілька тижнів ваші очі значно менше втомлюватимуться, зникне печіння та відчуття сухості.

Інші рекомендації

  • Регулярно моргайте під час роботи (раз в 3-5 секунд).
  • Забезпечте достатнє освітлення робочого місця.
  • Використовуйте окуляри для роботи з комп'ютерами зі спеціальним покриттям.
  • Привчіть себе дивитися не тільки в екран, але й розвивайте периферійний зір.