Джерело: Beautyhack
Розбиратися в темі антивікових засобів потрібно з базової інформації про будову шкіри. Це пов'язано з тим, що саме специфіка функцій кожного шару може наглядно показати, чому доглядова продукція не просто малоефективна, а й часами шкідлива для нашого обличчя. Тож поговоримо детальніше про кожен із 3-х шарів шкіри.
Читайте також: Зморшки не сплять: як уникнути деформацій обличчя завдяки правильній позі сну
Епідерміс (або зовнішній шар шкіри) виконує бар'єрну функцію. Життєвий цикл його клітин становить близько 30 днів. Далі вони відмирають, а на їх місці утворюються нові. За епідермісом йде дерма. Це багатоскладова система з безліччю клітин. У цьому шарі знаходиться гіалуронова кислота, кровоносні судини, протоки потових і сальних залоз. Тут же локалізується колаген і еластин, які відповідають за пружність шкіри та формування каркаса. Одна з функцій дерми – насичення епідермісу речовинами, які потрапляють до неї з кровотоку.
Останній шар – підшкірно-жирова клітковина. Вона бере участь в процесі терморегуляції та виконує ряд інших, не менш важливих, функцій.
Утворення зморшок – генетично закладений процес / Фото Pexels
З віком відбуваються такі зміни шкіри:
• вона стоншується
• зменшується шар підшкірно-жирової клітковини на обличчі, щоках і шиї. Водночас вона потовщується на інших частинах тіла;
• знижується кількість мукополісахаридів в дермі;
• знижується кровопостачання шкіри;
• змінюється тип шкіри (найчастіше вона стає сухою);
• значно сповільнюються регенераційні процеси;
• підвищується pH (який зсувається в лужну сторону);
• знижуються бар'єрні властивості.
Кількість колагену та еластину теж зменшується, відбувається перерозподіл обсягів в жирових відділах обличчя. Це генетично закладений процес, який прискорюється при неправильному догляді, дії ультрафіолету і інших несприятливих чинників навколишнього середовища.
Перші ознаки старіння можуть з'явитися після 25 років. головна причина – вільні радикали. Вони буквально "виривають" воду з будь-якого доступного місця, провокуючи оксидативний стрес, кінцевим результатом якого може стати загибель клітин. Вільні радикали також стають причиною накопичення "ламаного" колагену, що стає причиною передчасного утворення зморшок. Чи здатні впоратися з цим креми? Розберімося!
Ефективний рецепт боротьби з віковими змінами – здоровий спосіб життя / Фото Pexels
Гроші на вітер?
Насправді стимулювати синтез колагену не може жоден косметичний засіб, що б там не говорили виробники. Але це не означає, що всі креми – марна трата грошей.
Як мінімум, засоби для щоденного догляду зволожують і підтримують водний баланс, допомагаючи епідермісу краще зберігати вологу. Без цього зморшки утворюються активніше. Також завдання антивікових кремів – компенсувати поверхневому шару шкіри ті поживні речовини, які не отримуються з дерми. Ще один плюс – подібні засоби чинять регенеруючу дію, прискорюючи поділ клітин, а також стимулюють кровообіг.
Колаген і еластин – теж інгредієнти з ефектом плацебо! Навіть найбільша їх доза не допоможе підвищити пружність шкіри. Все, чого можна домогтися цими інгредієнтами, – закупорити пори та порушити обмінні процеси.
Альфа-гідроксікислоти – популярний інгредієнт в засобах anti-age. Їх головна функція – ексфоліація. Вони допомагають прибрати змертвілі клітини, зменшити вираження пігментних плям і постакне, але на глибину зморшок це не вплине.
Купувати чи не купувати – вибір за вами. Однак не спішіть розраховувати на могутню силу та вражаючий ефект. Щоб справді покращити свій зовнішній вигляд, слід дотримуватися простих правил: добре висипатися, збалансовано харчуватися та уникати стресу. І все це – абсолютно безкоштовно.