Вівсянка – дуже розповсюджена каша, яку можна придбати у будь-якому магазині, і недарма вона є таким популярним сніданком. Її можна готувати у безліч різних способів, робити солоною чи солодкою, і однаково вона принесе вашому організму чимало переваг.

Цікаво Знижує вагу та покращує роботу серця: лікувальні властивості ананаса, які ви не знали

Чим корисна вівсянка

Овес, з якого і готується вівсяна каша, надзвичайно поживний та містить багато вуглеводів та клітковини, які потрібні для збалансованої роботи організму. Вівсяна каша також є чудовим джерелом білка, у якому міститься чимало незамінних амінокислот.

А цілозерновий овес ще й багатий на антиоксиданти та корисні рослинні сполуки, поліфеноли. Ці речовини допомагають знизити артеріальний тиск та розширити кровоносні судини, а це згодом сприяє кращому кровотоку.


Вівсянка містить багато антиоксидантів та білка / Фото Pexels​

У цій каші також можна знайти чимало бета-глюкану, одного з типів розчинної клітковини. Він утворює густий, гелеподібний розчин у кишківнику та приносить цілу низку переваг організму.

Зокрема, бета-глюкан відповідає за:

  • зниження рівня глюкози в крові;
  • посилений ріст корисних бактерій у травному тракті;
  • регуляцію діабету 2-го типу.

Необхідно додати цей продукт до свого раціону й тим людям, які мають проблеми з серцево-судинною системою. Один з основних факторів ризику хвороб, пов'язаних з серцем – високий рівень холестерину, а овес допомагає знизити його.

Спробувати їсти більше вівсянки варто й тим, хто хоче слідкувати за рівнем цукру у крові. Особливо корисною ця каша буде для людей, які хворіють на ожиріння чи діабет 2-го типу. Ці позитивні ефекти пов'язані зі здатністю бета-глюкану затримувати спорожнення шлунка та всмоктування глюкози у кров.