Секс може стати ліками: як правильно боротись зі стресом
Джерело:
Everyday HealthУ медицині існує безліч способів боротьби зі стресом. Проте медикаментозні практики можна замінити приємними інтимними.
Вчені довели, що секс допомагає боротись з тривогою. Цікаво, що лікування починається вже на етапі збудження, а ефективність зростає у процесі.
Цікаво Бурхливе поєднання: чи впливає секс на сон
Секс допомагає боротись зі стресом
Саме так, найбільш безпечним та приємним лікування тривожних станів стане активне сексуальне життя. Воно напряму пов'язане з дією гормонів, тож здатне швидко усунути симптоми стресу. Це довело на практиці і дослідження: вчені виявили, що рівень гормону стресу кортизолу знижується у відповідь на сексуальне збудження.
Зниження у такий спосіб рівня гормону стресу сприяє покращенню сну. Згідно зі звітом Американської психологічної асоціації, люди з нижчим рівнем стресу спали майже на годину довше протягом ночі.
Ефективна та безпечна боротьба зі стресом / Фото Unsplash
Ефективність такого гормонального лікування збільшується при досягненні оргазму. Звичайна сексуальна активність здатна діяти лише опосередковано. Феномен боротьби зі стресом за допомогою досягнення статевого задоволення спостерігається і під час мастурбації. Тіло реагує на вивільнення гормонів, які допомагають краще спати та заспокоюють нервову систему.
Доведено, що секс та інші форми фізичної близькості перед сном підвищують сонливість, скорочують час, необхідний для засинання, і покращують загальну якість сну,
– каже доктор медичних наук Шенон Макекау.
Як виявити стрес: головні симптоми
- роздратованість та відчуття пригнічення без причин;
- проблеми з концентрацією уваги;
- погіршення пам'яті, зниження розумової активності, неуважність;
- головний біль, пронизливий біль у шлунку;
- фізична слабкість, небажання що-небудь робити, постійна втома;
- поганий апетит або посилене відчуття голоду;
- зловживання шкідливими звичками;
- підвищена збудливість;
- постійне відчуття туги, бажання плакати;
- відсутність інтересу до рідних та друзів;
- поява нав'язливих рухів: людина покусує губи, гризе нігті.