Не варто стримуватись: негатив вас вбиває

11 жовтня 2022, 21:53
Читать новость на русском

Багато хто блокує прояв негативних емоцій, часто все проковтує та вдає, ніби нічого не трапилось. Проте такий підхід досить скоро матиме негативні наслідки, боротись із якими буде куди складніше, ніж сказати одразу про те, що вам не до вподоби.

Психологи зазначають, що люди, які пригнічують негативні емоції, схильні до самоушкодження та агресивної поведінки. Емоційні зриви – це свого роду спосіб перевести на інших власні почуття, які ви тривалий час приховували.

Цікаво знати Чому сіпається око: сигнал, який не можна ігнорувати

Чому важливо вивільняти негатив своєчасно

Агресивні зриви дозволяють на деякий час позбутись внутрішнього емоційного тиску, проте ефект буде недовготривалим, а фізичні та психологічні наслідки скоро повернуться. Пригнічені емоції потребують правильної боротьби та комплексного підходу.

У гіршому випадку, якщо часто ігнорувати сигнали, можна відкрити собі прямий шлях до депресії та формування шкідливих залежностей, зокрема від алкоголю. До того ж емоційні негаразди залишають відбиток і на фізичному здоров'ї, тож людина може зіткнутись із новими захворюваннями та ускладненнями старих недуг.

Як позбутись негативних емоцій


Стримувати негативні емоції – не найкраща ідея / Фото Pexels

Дихання

У пригоді стануть будь-які дихальні практики. Вони допомагають змістити акценти, випустити пар та очистити розум від негативних думок. Візьміть на озброєння практику простого рівномірного і глибокого дихання. Вона допомагає сконцентруватись на процесі дихання та власних відчуттях. Уявляйте, що під час видиху разом з повітрям виходять всі негативні пригнічені емоції.

Усі батьки намагаються максимально захистити своїх дітей від хвороб, особливо у сезон ГРВІ. Як правильно реагувати на підвищення температури в малечі, щоб не нашкодити їй, читайте у нашому матеріалі.

Айсберг гніву

Цю психологічну вправу запропонувала американська спеціалістка Ешлі Ліпман. Вона рекомендує уявити проблему у вигляді айсберга. Вершина – це і є ситуація, а те, що під водою – джерело негативу, переживань і хвилювань. Обдумайте спокійно, що стало причиною негативного гніву та спробуйте ліквідувати джерело.

Спорт

Конвертувати гнів у спорт – найкращий спосіб, адже так ви допоможете собі не лише емоційно, але й фізично прийти у форму. Тренування допомагають розвантажити мозок та позбутися гнітючих думок. І не обов'язково відвідувати тренажерний зал: у пригоді стане звичайна ходьба, біг чи вправи вдома.


Спорт допомагає побороти негатив / Фото Pexels

Позитивні емоції

Ефективною у боротьбі з негативом стане правильна заміна. Заплануйте зустріч з людиною, яка зможе вас вислухати та подарувати позитивні емоції. Допоможе навіть телефонна розмова чи звичайна переписка.

До слова Стрес може лікувати: дослідники розповіли, як захистити організм

Контакт із водою

Ще один рятівник від негативу – вода, яка вкраде всі ваші пригнічені емоції, зарядить позитивом та подарує спокій. Якщо можливості поплавати у басейні немає, скористайтесь ванною чи душем.