Вчені вирішили змінити підхід у дослідженні стресу та вивчити його позитивний влив. До експерименту залучили гризунів, про результати розповідаємо далі.

Цікаво Секс може стати ліками: як правильно боротись зі стресом

Стрес може бути корисним

Дослідники випробували свою теорію на мишах. Гризунам протягом 7 днів у питну воду додавали 3% сульфату натрію декстрану, який призводить до коліту. За допомогою ендоскопії вчені змогли оцінити результати. Вони зазначили, що у мишей, які пережили стимульований стрес, коліт був порівняно менший.

Очікування вчених були зовсім протилежними. Дослідники виявили, що психологічний стрес не посилює запалення кишківника, а індукує утворення третинних лімфоїдних органів. Позитивний ефект пов'язаний зі збільшенням виробництва інтерлейкіну.


Як впливає на організм стимульований стрес / Фото Pexels

Таким чином стрес може впливати на покращення слизового бар'єра. Важливо, що не всі види стресу будуть мати позитивні наслідки, йдеться лише про стимульовані та контрольовані прояви. Лише незначна частка цього процесу буде мати протизапальний ефект. Наразі дослідники працюють над новими викликами та намагаються визначити, чи є якісь побічні ефекти стимульованого стресу і як вони можуть вплинути на організм.