Провідні вчені провели унікальне дослідження, яке продемонструвало вплив куріння на наступні покоління. Після цього ви точно захочете позбутись шкідливої звички: про пасивне паління, астму та інші ризики розповідаємо далі.
Цікаво Це значно простіше: як захистити себе від раку
Як куріння предків впливає на ймовірність захворіти на астму
Міжнародна група експертів зі Шрі-Ланки, Великобританії та Австралії провела дослідження, щоб визначити вплив куріння на кілька майбутніх поколінь. Для цього проаналізували дані про здоров'я 1689 пар батьків та їхніх дітей серед жителів Тасманії в Австралії.
Результати доволі невтішні для тих, чий дідусь палив. Вчені дійшли висновку, що куріння має так званий трансгенераційний ефект і може шкодити здоров'ю кількох поколінь. Тож діти, чиї батьки у дитинстві були змушені вдихати сигаретний дим, на 59% частіше хворіють на астму.
Якщо хлопчики віком до 15 років піддаються впливу тютюнового диму своїх батьків, у їхніх майбутніх дітей є підвищений ризик неалергічної дитячої астми. Саме тому пасивне куріння у дитинстві чи протягом підліткового віку є основним фактором ймовірного розвитку хронічної хвороби.
Куріння шкодить одразу кільком поколінням / Фото Pexels
Якщо ваші батьки ще й самі починали палити, то ризик захворіти на астму зростає до 72%. Причиною такого трансгенераційного ефекту куріння є епігенетичні зміни, які провокує тютюновий дим. Менеджер з питань охорони здоров'я в Asthma + Lung UK Джон Форстер зізнався, що вражений результатами дослідження.
Дізнайтесь 7 порад, які допоможуть пити більше води щодня
Це дійсно шокує і показує, що негативні наслідки куріння можуть зберігатися протягом кількох поколінь. Той факт, що діти, народжені сьогодні, мають підвищений на 59% ризик розвитку астми, якщо їхній батько зазнавав пасивного куріння в дитинстві, демонструє величезний вплив сигарет на здоров'я інших людей,
– резюмував медик.