З'їли надто ситну вечерю або поїли надто пізно

Якщо людина напередодні ввечері з'їла ситну вечерю, особливо з високим вмістом жирів або білків, ймовірно, вранці їсти не захоче.

Цікаво 6 корисних сніданків: що приготувати зранку, не витрачаючи багато часу

Такі речовини можуть уповільнити спорожнення шлунка та зберегти почуття ситості довше, навіть на наступний ранок.

Впливають гормони

Згідно з дослідженнями, рівень адреналіну зазвичай підвищується вранці. Цей гормон пригнічує апетит, сповільнюючи швидкість спорожнення шлунка і збільшуючи розщеплення вуглеводів, що зберігаються в печінці та м'язах, щоб живити тіло.

Добові коливання гормонів цілком природні та зазвичай не повинні викликати занепокоєння. Однак, якщо відчуваєте раптові або різкі зміни голоду або апетиту, тоді варто проконсультуватися з лікарем.

Сніданки
Сніданки / Фото Cleveland Clinic Health Essentials

Відчуття тривоги або депресії

І тривога, і депресія можуть значно вплинути на рівень голоду. Крім симптомів, як-от порушення сну, втома і втрата інтересу, депресія може викликати зміни апетиту. Тривога може підвищувати рівень певних гормонів стресу, що знижують апетит.

Якщо відчуваєте, що саме це могло вплинути на апетит або інші аспекти здоров'я, поговоріть з лікарем, аби визначити курс лікування.

Вагітність

Ранкове нездужання – поширена проблема, що характеризується нудотою і блювотою та трапляється близько у 80% жінок під час вагітності. Природно, що такий стан знижує апетит вранці. Також при вагітності може з’явитися розлад шлунка, здуття живота.

Пиття води, невеликі порції їжі, нормальний сон і хороша вентиляція будинку, щоб уникнути запахів, що викликають нудоту – можуть полегшити стан і поліпшити апетит.

Важливо Запах кави та шоколад: 7 дієвих методів, які допоможуть подолати стрес

Які ще можуть бути причини

  • Приймаєте певні ліки. Багато видів ліків, включаючи діуретики і антибіотики, можуть зменшити відчуття голоду і апетит.
  • Старієте. Апетит часто знижується у літніх людей і може бути спричинений змінами енергетичних потреб, гормонів, смаку або запаху тощо.
  • Проблеми зі щитовидною залозою. Втрата апетиту може бути ознакою гіпотиреозу або погіршення роботи щитовидної залози.
  • Овуляція. Естроген, жіночий статевий гормон, кількість якого збільшується під час овуляції, може пригнічувати апетит.
  • Хронічне захворювання. Певні стани, як-от захворювання печінки, серцева недостатність, захворювання нирок, ВІЛ і рак, можуть спричинити втрату апетиту.