У масштабному опитуванні взяли участь 93 158 осіб із 93 країн, різної статі, віку, статусу та національності. Більше про результати дізнайтесь у нашому матеріалі.

Цікаво Існує хвороба шкіри, від якої можна померти

Скільки люди витрачають часу на догляд за собою

Анкета включала різні дані про те, скільки часу на день учасники витрачають на фізичні вправи, дієти, вибір одягу, догляд за волоссям і гігієну тіла. Дослідники враховували гендерні, демографічні, індивідуальні особливості, також цікавились і використанням соцмереж, традиційними віруваннями певних країн й історією патогенів.

Результати показали, що 99% опитаних витрачають мінімум 10 хвилин щодня на догляд за собою. Більш тривалим процедурам віддають перевагу жінки, які виділяють близько 4 годин на день, виконуючи доглядові процедури.


Жінки витрачають більше часу на догляд за собою / Фото Pexels

Науковці також прослідкували тенденцію, що більше працюють над поліпшення свого вигляду ті, хто перебуває у стосунках, часто користується соціальними мережами та є громадянами держав з низьким показником гендерної рівності.

Основною перевагою цього дослідження є його міжкультурна природа й великий розмір вибірки, що дозволяє зважити твердження різних теорій і дослідити фактори, які пояснюють найбільшу різницю в діяльності, спрямованій на поліпшення зовнішнього вигляду. Ми вважаємо, що більш детальне розуміння феномену поліпшення краси може перетворитися на розроблення ефективніших способів протидії негативному впливу неконтрольованої гонитви за красою,
– зазначили дослідники.