Немає хороших і поганих: чому не варто обмежувати себе у продуктах – наочні приклади

6 вересня 2022, 16:25
Читать новость на русском

Питання "хороших" та "поганих" продуктів зараз піднімає чимало дієтологів. Адже такий поділ точно не допоможе вам схуднути, а часто, навпаки, лише додає лишні кіло. Розповідаємо, як це працює.

Вся їжа – це їжа. Головна мета продуктів у холодильнику та на полицях магазину – давати організму життєву енергію. Про те, чому не варто забороняти собі їсти "погану" їжу та якими насправді оманливими бувають калорії, розповідає 24 канал.

Цікаво Знадобиться 2 хвилини: вчені розповіли, як швидко нормалізувати рівень цукру в крові

Якщо ви хочете схуднути – починайте їсти все

Напевно у кожного в оточенні є знайомі чи друзі, які можуть дозволити собі їсти все, і при цьому не поправлятись. Річ у тім, що ці люди не думають про їжу. Вони їдять тоді, коли голодні, та чітко відчувають, коли ситі. Шкоду фігурі можуть принести як корисні, так і шкідливі продукти. Питання лише у кількості спожитого. Тож якщо дотримуватись балансу і їсти тоді, коли хочеться їсти – проблем із зайвою вагою не виникатиме. 

Згадайте, як було в дитинстві. Заховані солодощі завжди хотілось посмакувати більше, ніж печиво, яке лежало на столі. За таким же принципом працюють і агресивні обмеження на "шкідливу" їжу. Вони лише пробуджують бажання більше їсти та ведуть до зривів. Коли ми повністю виключаємо "погане", то лишаємо себе без широкого різноманіття улюблених страв у раціоні. До того ж поділ продуктів не лише негативно впливає на фігуру, але й формує порушення харчової поведінки.


Дозвольте собі їсти солодощі / Фото Unsplash

Тож здорова харчова поведінка – їсти те, чого хочеться. Це вміло доводить Алекса Сваровських. Тренерка та експертка з правильного харчування доводить на прикладах, що "шкідлива" їжа часто буває менш калорійною ніж "корисна". Тому тут постає лише питання наповнення вашого організму поживними речовинами: білками, жирами та вуглеводами. Саме на них рекомендує звертати увагу дівчина. 

Діліть продукти лише на улюблені та ті, яких не полюбляєте, і ваш організм точно вам подякує. Для того, аби запобігти переїданню, заплануйте, коли саме ви можете куштувати мармелад чи шоколадні цукерки, дозвольте собі жменьку солодощів та продовжуйте далі харчуватись, як звикли.

До теми Як зелений чай впливає на організм людини: вчені знайшли ще 2 неочевидні переваги напою

Оманлива калорійність: добірка улюблених страв, у яких ви часто собі відмовляли


Фото aleksasvarovskyh


Фото aleksasvarovskyh


Фото aleksasvarovskyh


Фото aleksasvarovskyh

 


Фото aleksasvarovskyh

 


Фото aleksasvarovskyh

 


Фото aleksasvarovskyh

 


Фото aleksasvarovskyh