Ви будете здивовані: нормалізувати показники допоможе звичайна ходьба. Детальніше про тривалість, інтенсивність та вплив читайте далі.

Цікаво Лібідо, менструації та репродуктивна функція: як війна впливає на жіноче здоров'я – дослідження

Вам знадобиться 2 – 5 хвилини та ноги

Дослідники Лімерикського університету проаналізували результати кількох досліджень та були вражені, коли зрозуміли, що короткострокові прогулянки можуть допомогти знизити рівень цукру в крові. Вчені роблять акцент саме на тривалості навантаження – достатньо від 2 до 5 хвилин.

Загалом взяли до уваги дані 7 раніше проведених досліджень, які всі, як один, показували нормалізацію постпрандіальної глюкози. Це вид тієї глюкози, яка утворюється протягом двох годин після споживання їжі.

Найбільш показовими були результати учасників, які мали надлишкову вагу. Проте це не стосується людей з ожирінням, адже в них цей ефект важко прослідкувати, а результати були неяскраво виражені через додаткові метаболічні порушення, пов'язані з діагнозом.

Переривчасті перерви у вертикальному положенні після їди знизили рівень глюкози в середньому на 9,51% порівняно з тривалим сидінням. Однак періодична легка ходьба призвела до більшого зниження рівня глюкози – в середньому на 17,01%,
– повідомляє співавтор дослідження Ейдан Баффі.


Звичайна прогулянка знижує рівень цукру / Фото Unsplash

До теми Дихальні вправи, які допоможуть побороти тривогу та стрес: корисна добірка

Чому стрибки шкідливі для здоров'я

Дослідження показують, що споживання їжі провокує стрибки цукру протягом 60 – 90 хвилин після прийому. Саме тому автори дослідження рекомендують не зволікати та влаштовувати прогулянку одразу після обідньої перерви.

Під час повільного нетривалого променаду рівень глюкози в учасників дослідження знижувався поступово, що не викликало дискомфорту. Таке цукрове балансування корисне для організму, адже великі стрибки та швидкі падіння можуть підвищити ризик діабету та серцевих захворювань, повідомляють вчені.