Комахи укусами не лише створюють дискомфорт у вигляді свербежу, а й можуть переносити різні віруси. Тому важливо правильно захищати себе від шкідників.

Цікаво Як захиститись від кліщів і що робити, якщо вони все-таки вкусили

Як захиститись від комарів

Лікарка-педіатр Наталія Кошиль каже, що найкраще уникати місць з великою кількістю комарів, прикривати тіло одягом, встановити сітки на вікна й відлякувати комах.

Робити останнє можна фумігаторами, які розпилюють отруйну для комах речовину на певну площу навколо себе. Якщо у вас дитина до 2 років, то краще ними не користуватись. В інших випадках увімкніть їх на 2 години та вийдіть з кімнати.

Коштують фумігатори від 100 до 500 гривень. Флакончика з рідиною зазвичай вистачає на місяць, якщо фумігатор працює щоночі. Пластинки – на одну ніч,
– наголошує Кошиль.


Захищайтесь від комарів правильно / Фото Pexels

Ще один варіант – захист природніми речовинами, зокрема ефірними оліями (гвоздичною, евкаліптовою, м'ятною). Окрім цього, у лимон можна запхати сушену гвоздику – приємний аромат та користь.

Для боротьби з комарами можна взяти і спіралі, але вони призначені лише для використання на свіжому повітрі. Ефективними вони будуть на площі до 3 метрів квадратних.

Спробувати можна і спреї та креми, проте важливо обирати такі, які підходять дітям. На них зазвичай пише, від якого віку варто застосовувати. Є для малечі спеціальні наліпки на одяг чи браслети зі змінними картриджами. Обов'язково ознайомтесь з інструкцією.