Джерело: Well and Good

Лікар функціональної медицини та автор книги The Pegan Diet Марк Хайман стверджує, що найкращим напоєм для довголіття є зелений чай. Що особливого в такому звичайному, на перший погляд, напої? Розповідаємо!

Читайте також: Що відбувається з організмом, якщо ви щодня п'єте чай

За даними досліджень, зелений чай – це напій з великою кількістю потужних фенольних сполук, які боряться з раком та захищають нашу серцево-судинну систему. Також цей напій багатий катехінами – фітонутрієнтами, які:

  • мінімізують ламкість і проникність капілярів, нормалізують дихання тканин, запобігають розвитку атеросклерозу,
  • є потужними антиоксидантами, які нейтралізують вільні радикали;
  • чинять бактерицидну дію;
  • захищають генетичний апарат клітини від уразливої дії іонізуючого випромінювання;
  • гальмують розвиток захворювань Альцгеймера і Паркінсона;
  • гальмують розвиток онкологічних захворювань;
  • стимулюють імунітет.


Користь зеленого чаю / Фото Unsplash

Огляд кількох досліджень виявив кореляцію між споживанням зеленого чаю та зменшенням кількості серцево-судинних захворювань у країнах Південно-Східної Азії. Дослідження 2018 року також виявило, що у людей, які регулярно п'ють зелений чай знижений ризик вікового зменшення ліпопротеїдів високої щільності (він же "хороший" холестерин).

Доктор Хайман також стверджує, що зелений чай корисний для кишечника. Напій допомагаю росту akkermansia muciniphila – мікроорганізмів, яка підтримує захисну оболонку кишечника:

Низький рівень цих бактерій пов'язаний з аутоімунними захворюваннями, ожирінням, діабетом, хворобами серця і навіть раком.

Враховуючи всі ці переваги, стає зрозуміло, чому Хайман вибрав саме зелений чай, як найкращий напій для довголіття. Щоб не зловживати ним та отримати необхідні елементи, лікар рекомендує пити не більше 2-х чашок зеленого чаю протягом дня.