Правильніше називати такі бурі геомагнітними. Якщо коротко – це один з елементів космічної погоди, яка пов’язана з активністю сонця. Механізм бур простий: коли на сонці відбуваються вибухи, магнітне поле реагує на них коливаннями – це й призводить до комплексу електромагнітних явищ.

Читайте також Що робити, якщо постійно болить голова: пояснення невролога

Магнітні бурі мають планетарний характер та чинять глобальний вплив на Землю та навколоземний простір. Під час бурі всі шари земної атмосфери, іоносфера, плазмосфера та магнітосфера видозмінюються – виникає потік енергійних частинок і струму.


Вплив магнітних бур на самопочуття / Фото Pexels

Індукційний ефект магнітної бурі відбивається і на поверхні Землі й зачіпає протяжні провідні системи: лінії електропередач, трубопроводи та інше. Це може призводити до катастроф. Одна з таких трапилася в березні 1989 року, коли в канадській провінції Квебек, внаслідок магнітної бурі, перегоріли трансформатори. Буря тривала 9 годин та нанесла чимало проблем й поза Канадою, зокрема зачепила низьколітаючі супутники. Деякі з них змінили орбіти, деякі – вийшли з ладу.

Якщо магнітні бурі здатні руйнувати техніку, здавалось б, що вже говорити про людей. Однак не всі вірять в опосередкований вплив бур на самопочуття.

Чи дійсно магнітні бурі впливають на здоров'я


Магнітні бурі провокують мігрень / Фото Pixabay

За даними одного дослідження зв’язок між геомагнітною активністю та ризиком інсульту в деяких групах й справді існує. Утім, автори вказують, що питання потребує подальшого вивчення. Тим паче, що ускладнення можуть бути як наслідком магнітних бур, так і реакцією організму на різкі зміни погоди.

В кардіології та неврології лікарі часто стикаються з метеозалежними пацієнтами. Зазвичай це люди з хронічними серцево-судинними захворюваннями (артеріальною гіпотонією, перенесеним інсультом або інфарктом), з захворюваннями опорно-рухового апарату, астенічним синдромом та регулярною мігренню.

Метеозалежність ж або її легша форма – метеочутливість є нетиповою реакцією організму, спричиненою зміною погодних умов. Тобто людина реагує на зміну атмосферного тиску, вітру, сонячного випромінювання. А значить, що справа не лише в магнітній бурі. Така людина може відчувати слабкість і при інших погодніх аномаліях.

Як уникнути ускладнень


У людей літнього віку часто спостерігаються ускладнення / Фото Rawpixel

Магнітна буря може викликати такі симптоми:

  • перепад артеріального тиску;
  • запаморочення та головний біль;
  • дискомфорт у м'язах;
  • загострення хронічних захворювань;
  • нудоту;
  • безсоння або сонливість;
  • підвищену дратівливість.

Для полегшення стану застосовується симптоматична терапія, рекомендовано використовувати лікарські засоби, які усунуть дискомфорт, спричинений аномалією. Якщо це серцеві проблеми – потрібна консультація кардіолога і використання спеціальних препаратів. Якщо загострилися хронічні хвороби – зверніться до свого терапевта. При активізації старих травм, слід відвідати хірурга.

Для особливо чутливих людей рекомендовано відмовитися від кофеїну та загалом переглянути свій раціон та режим дня: менше сидіти за комп'ютером чи телевізором, більше гуляти, додати легкі фізичні навантаження та спати 7 – 8 годин.


Для зменшення симптомів проводьте більше часу на свіжому повітрі / Фото Rawpixel

Також потрібно враховувати, що є пацієнти, які щодня стежать за метеоситуацією та починають нервувати з приводу прийдешніх магнітних бур заздалегідь. Цілком ймовірно, що саме ці переживання та тривожні очікування магнітних бур можуть спровокувати сплески підвищеного артеріального тиску, зниження працездатності чи мігрені. Тож психосоматика – ще один фактор, який варто враховувати під час погіршення самопочуття.

Якщо ви все ж переживаєте, що самостійно не впораєтеся з геомагнітними збуреннями, варто заздалегідь підготуватися до складного періоду: перейти на здорове харчування, додати більше активності та, при потребі, поговорити про свої хвороби з лікарем, який призначить відповідне лікування. Ці прості кроки допоможуть зменшити дискомфортні симптоми та пережити магнітні бурі з мінімальним стресом.